2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Vytauto A. Gocento tapybos paroda ,,Klaipėdos kraštas: etiudai, peizažai”

2021-03-09
 
Vytautas A. Gocentas

Vytautas A. Gocentas


Janina Valančiūtė

 

Nuo kovo 4 d. iki balandžio 2 d. Lietuvos medicinos bibliotekoje veikia Vytauto A. Gocento tapybos paroda "Klaipëdos kraðtas: etiudai, peizaþai". Tad jeigu esate sveiki laikydamiesi saugumo reikalavimø jau galite apþiûrëti parodà bibliotekos galerijoje.
Maloniai kviečiame. 

Vytautas A. Gocentas savo kūrybą skiria Klaipėdos kraštui. Jis sako, jeigu yra tėviškės rašytojas (vok. k. - Heimatdichter), yra ir tėviškės tapytojas. Iš tėvų paveldėjęs meilę ir pagarbą krašto žmonėms svajonėmis ir mintimis liko ištikimas gimtajam kraštui. Prisipažįsta, kad begalinį tėviškės ilgesį užpildo dailės studijos, kita kūryba ir dosniai atlygina atradimais, eilėmis, rašiniais bei piešiniais, kurie apsigyvena straipsniuose, knygose, pranešimuose ar parodose.

Vytautas A. Gocentas gimė ir augo Klaipėdoje, o nuo 1971 metų, kai atvyko stoti į universitetą, taip ir liko Vilniuje. Studijavo ekonomiką, įgijo socialinių mokslų išsilavinimą. Dirbo Finansų ministerijoje, Spaudos komitete, Bibliotekų kolektoriuje, o dabar - Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Aktyviai dalyvauja įvairių visuomeninių ir kultūrinių draugijų veikloje.
Pasak V. A. Gocento, piešimo jis mokosi visą gyvenimą. Pradinių klasių mokytoja mokė piešti, siuvinėti. Braižybos mokytojas suformavo gerus braižymo, piešimo pagrindus. Vėliau susidomėjo tapyba ir grafika. Prieš 50 metų baigė pirmąją dailės studiją Klaipėdos kultūros rūmuose, kuriai vadovavo dailininkas Vaclovas Rimkus. Studijuodamas Vilniaus universitete mokėsi ir Estetinio lavinimo katedros dailės studijoje (vad. Kostas Dereškevičius). Trečioji dailės studija - ,,Paletė" (mokytojai Rimas Bičiūnas ir Vladimiras Nesterenka).
,,Niekados nežinau ką tą dieną konkrečiai piešiu ar tapysiu, bet einu, dairausi ir motyvas pats mane susiranda," - pasakoja dailininkas. - ,,Labai džiaugiuosi tapydamas Klaipėdos krašto gamtą, pastatus, vandenis. Vilniuje taip pat tapau - daug kampelių, motyvų, o ir žydų kultūros reliktai žavi. Juos esu matęs ir Izraelyje, bet ir mes turime Šiaurės Jeruzalę..." Jis atskleidžia, kad parodose matyti ekspresionistų darbai suteikė postūmį įsižiūrėti į nuolat kintančią gamtą, architektūrą, o ypač vandenis, jo judėjimą. Dailės istorikė Ingrida Korsakaitė dailininko darbus apibūdino kaip spalvingą ir įdomią ekspresionizmo stilistikos tapybą.
V. A. Gocentas yra surengęs daugybę personalinių parodų, dalyvauja pleneruose. Šiais metais tapybos paroda jau eksponuota Lemonto Lietuvių dailės muziejaus "Sielos" galerijoje, perkelta į Čikagos galerijas, muziejus, keliaus į Niujorką.
,,Visa kūryba - ne tik tam, kad mėgautis, užimti laiką, bet ir pasidalinti, pasižiūrėti iš šono. Tam būtinos parodos, susitikimai su žiūrovu... Reikia grįžtančio aido, žinojimo kas tiko, kas dar reikalinga nupiešti ar nutapyti" - sako dailininkas.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-03-23 10:32
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Valentinas Juraitis

2021-03-09 16:07

Mielas Vytautai, Tavo darbai apie Mažąją Lietuvą džiugina akį ir spalvingai įprasmina etninius siužetus, kurių fotografijomis, ir kraštotyrininko techniniais aprašais neparodysi. Tai ir emocinis, ir dokumentiškas širdžiai mielas kampelis. Apie paroda paskelbsime ir www.vyzdys.com/ rubrika /Mažoji Lietuva. Sveikinu ir ačiū parodą.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media