2018 m. spalio 22 d., Pirmadienis

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Paroda „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ LT / LV / EST

2018-01-04
 
VšĮ „Kūrybinės idėjos" ir VDA galerija „Akademija" kviečia į parodos „Baltijos iliustracija. Komiksai #2" LT / LV / EST atidarymą, kuris įvyks 2018 01 08 17 val.
VDA galerijoje „Akademija" (Pilies g. 44 , Vilnius). Paroda veiks iki 2018 m. sausio 20 d.
VDA galerijoje „Akademija" „Kūrybinės idėjos" 2018 m. sausio 08 d. 17 val. atidaro tarptautinę tęstinę iliustruotojų parodą, į kurią pakviestas gausus būrys komikso piešėjų profesionalų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Projekto kuratorės Ula ir Rusnė Dominyka Šimulynaitės tęsia, prieš ketverius metus pradėdą projektą „Baltijos iliustracija". Šiais metais kuratorės parodos lankytojams pristato komikso kūrėjus iš Baltijos šalių bei vieną garbės viešnią - studiją „Kitokia Grafika". Lietuvai atstovauja: Miglė Anušauskaitė, Lina Itagaki, Gerda Jord, Paulius Petrauskas, Vidas Poškus, Aleksas Steponavičius, Rusnė Šimulynaitė, Ula Šimulynaitė, Titas Antanas Vilkaitis. Latviai - Līva Kandevica, Dāvis Ozols, Anna Vaivare, Zane Zlemeša. Ir estai - Ann Pajuväli, Joonas Sildre.
„Baltijos iliustracija. Komiksai #2" parodos dalyvių darbai yra labai skirtingi visais aspektais. Nebelieka ribos tarp komiksų ir dailės krypčių. Kai kur komiksai tampa architektūrinių brėžinių ir komikso hibridu, kaip Anna Vaivare „A Lifetime of Building", ar piešinio ir komikso hibridu, kaip Vido Poškaus „Linija 3". Dalyje kūrinių yra nemažai teksto, dialogų, o kituose darbuose teksto išvis nelieka. Parodoje pristatomi komiksai sukurti naudojant įvairias technikas: guašą, pieštukus, rapitografą, akvarelę, risografiją ar kompiuterinę grafiką. Vieni parodoje eksponuojami komiksai ar jų ištraukos išleisti zinų pavidalu (Līva Kandevica „The Situations", Zane Zlemeša „The Pillow Factory "ZH""), kiti - tik ką įvairiais tiražais pasirodę knygynuose (Linos Itagaki „Sibiro haiku", Miglės Anušauskaitės „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika"). 
Beje, labai džiaugiamės galėdami pristatyti ne tik nematytus komiksus, kurie greitu metu pasirodys knygynuose, bet ir tuos, kurie yra vos vieno egzemplioriaus ir kol kas dar neturi jokių leidybinių planų (puikus šansas leidėjams pamatyti neatrastus talentus!).
Parodoje pristatoma ir „MO muziejaus" leidybai rengiamos, pasaulyje populiarios, komiksų teoriją aiškinančios Scott McCloud komiksų knygos „Understanding Comics: The Invisible Art" ištrauka. Knygą numatoma išleisti 2018 m. pirmoje pusėje (į lietuvių k. verčia Gerda Jord).
Ko gero, rimčiausiai komiksai vertinami Estijoje, kur komiksų disciplina dėstoma Estijos dailės akademijoje (ten dėsto ir viena mūsų dalyvių - Ann Pajuväli), ir Latvijoje, kur leidžiamas tarptautinis komiksų žurnalas „kuš!". Parodoje „Baltijos iliustracija. Komiksai #2" pristatomi menininkai į komiksų mediją atėjo iš įvairių sričių: architektūros, animacijos, grafikos, tapybos, grafinio dizaino, semiotikos, žurnalistikos, filologijos, spaudos technologijų. Vieni parodos autoriai yra daug metų aktyviai dirbantys komiksų srityje, kaip kad Joonas Sildre, įkūręs Estijos komiksų kūrėjų bendruomenę. Kiti, kaip štai Dāvis Ozols, Zane Zlemeša ar Titas Antanas Vilkaitis, vis dar studijuoja ar neseniai baigė studijas, bet jau spėjo pristatyti savo darbus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Greta jų pristatome ir pačią jauniausią, kol kas plačiajai visuomenei nežinomą naująją komiksų kūrėjų kartą: Rusnę Šimulynaitę, Aleksą Steponavičių ir Paulių Petrauską iš Lietuvos. 
Pastaraisiais metais mūsų regione komiksai sparčiai populiarėja: atsiranda vis daugiau leidinių, parodų ar kitokių su komiksais susijusių renginių. Vieni iš tų, kurie stipriai dirba šia linkme, yra parodos garbės svečiai - studija „Kitokia Grafika". Ji itin daug prisideda Lietuvoje populiarinant komiksų kultūrą. Šis jaunas kolektyvas pristatys galbūt ne visiems žinomą risografijos spaudos būdą bei šia technologija atspaustus meninius darbus jų studijoje (vienetines iliustracijas, komiksų zinus), kuriuos jie spausdina savo Kaune įsikūrusioje studijoje.

Galerijos darbo laikas : I-VI nuo 12 iki 18 val.


Parodos kuratorės:
Ula Šimulynaitė, Rusnė Šimulynaitė
+370 612 10484

 

Parodos organizarorius:
VŠĮ Kūrybinės idėjos
+370 610 74869
www.kurybinesidejos.com
vsi.kurybines.idejos@gmail.com

 

Projektą remia:
Lietuvos Kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija

Projekto partneris:
VDA galerija „Akademija"

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-01-04 15:08
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media