2020 m. gegužes 26 d., Antradienis

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Antakalnio galerijoje - Rasos Vasilevičiūtės tapybos tušu paroda

2019-04-03
 
Balandžio 5 d., 18 val. Antakalnio galerijoje atidaroma Rasos Vasilevičiūtės paroda "Pajautos". Paroda vyks iki gegužės 1 d.
„Pajautos - tai skaidraus skambėjimo paieškos laike ir erdvėje," - sako menininkė Rasa Vasilevičiūtė.
Parodoje pristatomi darbai, atlikti japonišku sausu tušu ant plono ryžinio popieriaus. Tapyba tušu - sumi-e technika, atsirado Kinijoje. IV a. nukeliavo į Japoniją ir paplito kitose Rytų Azijos šalyse, tokiose kaip Korėja ir Vietnamas. R. Vasilevičiūtė šios technikos 2009-2014 m. mokėsi menininkės Dalios Dokšaitės kaligrafijos ir tapybos tušu studijoje „Tušo kelias", dalyvavo parodose. Sumi-e - tai ne vien tapyba tušu, ji labai glaudžiai yra susijusi su filosofija bei religija. Ši netradicinė Lietuvoje technika reikalauja susikaupimo, kantrybės, o įgudimas ateina tik ilgai praktikuojantis ir lavinant ranką.
Parodoje „Pajautos" eksponuojamuose darbuose - trapūs grakštūs žolynai, lyg išnyrantys pavasarį iš po tirpstančio sniego. Tokie tikroviški, kad nesunkiai galima atpažinti lietuviškus augalus: šermukšnį, smilgas, viksvas, kiečius. Darbai kupini paprastumo ir lengvumo, tačiau technika nėra paprasta, o priešingai - itin kaprizinga ir sudėtinga.
Dailininkė R.Vasilevičiūtė 1995 m. baigė Telšių taikomosios dailės aukštesniąją mokyklą, o 2000 m. - grafikos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1998 m. surengė ne vieną asmeninę grafikos darbų, estampų, piešinių, eskizų ir tapybos tušu parodą Vilniuje, Kaune, Zarasuose, Panevėžyje.
 
Daugiau informacijos:
Džina Jasiūnienė
info@antakalniogalerija.lt
Tel. +37067552719 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-04-03 11:18
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media