2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Apie klubą

*print*

REŽISIERIŲ GILDIJA

 

 

Lietuvos žurnalistų sąjungos Režisierių gildija (toliau – Režisierių gildija) yra struktūrinis Lietuvos žurnalistų sąjungos padalinys.

 

LŽS Režisierių gildijos nariai savo veiklą grindžia Lietuvos Respublikos Konstitucija, Visuomenės informavimo įstatymu ir kitais įstatymais, Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksu, taip pat Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos rezoliucija “Dėl žurnalistinės etikos”, LŽS įstatais ir šiais nuostatais.

 

Režisierių gildija vienija  profesionalius TV režisierius, laidų, filmų autorius bei kūrėjus.

 

Režisierių gildijos tikslai  – vykdyti kūrybines programas, ginti savo narių kūrybines, socialines, autorines, gretutines bei kitas teises, skatinti laisvą kūrybą, jos įvairovę, įtakoti valstybės politiką TV srityje, rūpintis TV meno sklaida bei kelti TV režisieriaus prestižą.

 

Režisierių gildijos nariu gali tapti asmuo, dirbantis pagal TV ar kino režisieriaus specialybę.

 

Šiuo metu Režisierių gildija vienija TV laidų, publicistikos, dokumentinių bei muzikinių filmų kūrėjus, taip pat reklamos bei reklaminių filmų režisierius.

 

 

REŽISIERIŲ GILDIJOS TIKSLAI

 

    

Lietuvai išgyvenant sunkmetį TV režisierių bei kūrėjų situacija yra sudėtinga. Lyginant su prodiuseriais ar žurnalistais TV režisieriai tapo bene pažeidžiamiausia ir mažiausiai socialiai apsaugota kūrėjų grandis. Nors didžioji dalis atskomybės už kūrinio kokybišką techninį ir kūrybinį atlikimą, turinį, vaizdą ir išleidimą į eterį tenka būtent TV režisieriams.

 

Norint keisti šią situaciją kviečiame  visus TV režisierius bei TV laidų kūrėjus burtis į Režisierių gildiją, kad drauge galėtume ginti savo socialines, autorines bei gretutines teises į savo kūrinius.

 

Pagrindinis Režisierių gildijos tikslas - inicijuoti įstatymą, kuris įteisintų TV laidas kaip autorinius kūrinius.

 

Režisierių gildijos pirmininke 2011 11 11 d. atsiskaitomajame susirinkime išrinkta režisierė Laima Lingytė.

 

LŽS Režisierių gildijos būstinė yra Vilniuje, Konarskio g. 49.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media