2021 m. balandžio 22 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Jaunojo žurnalisto užrašai

*print*

2021-04-06Girmantė: „Nuo aštuonerių metų labai susidomėjau žurnalistika“

Danielė Voloncevičiūtė/ Pastaruoju metu vis daugiau ir daugiau vaikų nori tapti žurnalistais. Visi ieško galimybių lavinti ir tobulinti savo žurnalisto įgūdžius − rašyti tekstus, imti interviu. Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, įsikūręs Jaunųjų žurnalistų klubas lavina šiuos įgūdžius ir ruošia žurnalisto profesijai. Kalbinu šio klubo narę Girmantę Zolubaitę.// Kiek žinau, esi šio klubo senbuvė ir lankai jau ne vienerius metus. Kaip tu nusprendei įstoti į šį klubą?/ Nuo aštuonerių metų labai susidomėjau žurnalistika. Svajodavau, kad būsiu žurnalistė, kol galiausiai mama atrado Jaunųjų žurnalistų klubą.

2021-03-30Kur iš daugiabučių kiemų dingo skersiniai ir kilimų dulkintojai?

Vakaris Vingilis/ Lietuva neseniai šventė trisdešimtąją valstybės nepriklausomybės atkūrimo sukaktį. Būtent prieš tuos tris dešimtmečius šalis atkūrė nepriklausomybę ir jos veidas pradėjo keistis, tapo pasaulietiškas. Keitėsi viskas, nuo valiutos iki paprasto žmogaus vaizdo pro langą. Pokyčiai tęsiasi iki šiol, Lietuva koja kojon žengia su vakarietiškomis technologijomis. Nieko jau nebestebina telefonai bene kiekvieno rankose ar elektriniai automobiliai, tačiau ir žmonių buitis darosi patogesnė. Štai prieš porą metų pasaulyje pasirodė fenomenas – robotas-siurblys. O šiandien tokius siurblius galime pamatyti ir lietuvių namuose.

2021-03-30Pirmajame šokių konkurse − daug jaudulio ir pergalė

Danielė Voloncevičiūtė/ Mano pirmasis šokių konkursas vyko prieš 2 metus, kai tik pradėjau lankyti šiuolaikinius šokius. Mano pačios pirmos varžybos ir konkursai yra vykę ir anksčiau: pavyzdžiui, pirmosios meninės gimnastikos varžybos vyko prieš šešerius metus. Yra buvę daug tarpmiestinių ir kitų sporto varžybų, bet mano pačios pirmos šokių varžybos vyko Visagine, varžantis mums ir vienam Šiaulių klubui. Tai vyko 2019 metų vasarą mano pirmojoje šokių stovykloje. Pamenu, kad nelabai žinojau,− kaip viskas vyks ir kas čia bus? Kaip vertins?

2021-03-30Gražiausi 40-metės gimtadieniai – su šeima ir staigmenomis

Alvilė Zolubaitė/ Kiekvienas žmogus turi savo gimtadienį. Mes juos švenčiame skirtingai. Vieni gimtadienio nelaukia, kiti laukia nesulaukia. Šiuo karantino metu nelabai galime gimtadienius švęsti kitose šalių vietose, žaidimų kambariuose, kavinėse, kino teatruose, spektakliuose. Mano pašnekovė Alita gyvena Vilniuje, Pašilaičių mikrorajone. Ji turi tris vaikus ir vyrą. Jos gimtadienis pavasarį – kovo 16 dieną. Šiais metais Alitai sukako 40 metų. "Gimtadienio laukiau, bet labiau šventimo namuose, nes vaikai kiekvienais metais suorganizuoja man daug staigmenų."
Archyvas (37)  
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media