2021 m. sausio 17 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

2021-01-12Ar įmanoma ko nors pasiekti pasirinktame būrelyje?

Evelina Masevičiūtė/ Užklasinė veikla padeda moksleiviams įgyti patirties įvairiose srityse. Dalyvaujant būreliuose mokomasi bendradarbiavimo, komandinio darbo ir laiko planavimo. Užklasinė veikla taip pat gali padėti mokiniams atrasti paslėptus talentus, susitikti su žmonėmis, su kuriais jie galbūt šiaip nesusiduria, ir sužinoti apie dalykus, esančius kitoje aplinkoje. Jeigu jaunuoliams patinka užsiėmimai lauke, jie gali rinktis šaudymo iš lanko klubą, jodinėjimą ar kitas sporto šakas. Jei patinka skaityti, galima mėgautis literatūriniais būreliais, kūrybiniu rašymu ar žurnalistika.

2021-01-05Savanorių gretose – ir paaugliai

Gerda Kasčiūnaitė/ Kiekvienais metais Lietuvos savanorių gretos plečiasi. Savanoryste, remiantis 2018 metų duomenimis, užsiėmė 11 proc. visų piliečių, o po metų jų skaičius šoktelėjo iki 15 procentų. Savanorystės sąvoka su laiku pasikeitė. Ši kilni veikla tapo gyvenimo prasmės paieška, galimybe žmonėms nuo maždaug 14 metų įgauti patirties plušant įvairiose šalies vietose su įvairiomis žmonių bei gyvūnų grupėmis. Su kiekvienais metais gausėja paauglių savanorių gretose. Jauni žmonės, nepaisydami savo amžiaus, dirba vardan kitų ir įgauna daugiau žinių, koks ne tik darbas, tačiau ir kokia patirtis dirbant savanoriu.

2020-12-22Socialiniai tinklai – galimybė, bet ne prievolė

Aistė Pugačiauskaitė/ Šiomis dienomis retas nėra įsitraukęs į socialinių tinklų pinkles. Šis interneto monstras gali įtraukti kiekvieną, pasiūlydamas kiekvienam įdomią ir naudingą informaciją. Viena iš labiausiai į socialines medijas įsitraukusių visuomenės dalių – moksleiviai. Daugelis iš jaunų žmonių net turi išsivysčiusią didelę priklausomybę nuo naršymo internete. Kalbinau Jaunųjų žurnalistų klubo narius Vakarį bei Eveliną apie jų įsitraukimą į socialines medijas. Ar naudojiesi socialinėmis medijomis, kiek tokio tipo programėlių turi savo telefone? Vakaris: Taip, naudojuosi, savo telefone turiu dvi socialinių tinklų programėles.

2020-12-22Apie kitokias Kalėdas ir ypatingas dovanas

Danielė Vyzaitė/ Šios Kalėdos kardinaliai pasikeis. Kai per vienas Kalėdas sėdi ant palangės ir stebi bliūkštantį baltumą, mirguliujančias lemputes kaimynų languose ir lauke dūkstančius kiemo vaikus, tai kitas leidi tik su savo šeima, be giminių, o dar ir per langą matosi, kad tik vėjas rodo savo ambicijas. Taigi šiandien apie kalėdinę atmosferą pateikiau kelis klausimus savo bendraamžei, labai gerai draugei Aistei ir Jaunųjų žurnalistų klubo narei Monikai./ Ar tavo šeimoje Kalėdos yra ypatinga šventė? Kaip jūs jas švenčiate?/ Aistė: Na, manau, kiekviena šventė, kuri vyksta su šeima, ir yra ypatinga. O kalėdinį laikotarpį visada leidžiame pas senelius.

2020-12-16Nuotolinio mokymosi sėkmė - ne tik mokytojų rankose

Gerda Kasčiūnaitė/ 2020-ieji metai mus visus pasitiko su daug naujų ir neatrastų dalykų, tarp jų ir nuotolinis mokymasis. Vaikai turėjo palikti gerai pažįstamas klases ir persikelti mokytis į namus. Ten jie, dažniausiai būdami vieni, buvo priversti išmokti susikaupti mokantis namuose ir priprasti prie mokytojų nebuvimo šalia. Iššūkių dėl nuotolinių pamokų pasitaikė ne tik moksleivių, tačiau ir tėvų bei mokytojų kelyje. Tik jiems visiems susijungus į darnią grupę nuotolinis mokymasis gali tapti smagia ir sėkminga veikla. Jaunųjų žurnalistų klubo narė Evelina nuotolinio mokslo metu šiek tiek pakeitė požiūrį į mokyklą.

2020-12-16Apie virtualų Kalėdų senelį, nuotolines viešnages ir dovanas

Girmantė Zolubaitė/ Kalėdos – šventė, be kurios metų pabaigos neįsivaizduoja nė vienas vaikas. Tačiau šiais metais Kalėdas švęsime šiek tiek kitaip. Nesėdėsime ant Kalėdų senelio kelių ir nesakysime jam eilėraščių. Daugelis nekeliaus pas giminaičius, o su jais susitiks per nuotolį. Net ir dėl dovanų gali kilti keblumų. Pradėkime nuo virtualaus Kalėdų senelio. Nors Kalėdų išvakarėse jis bet kokiu atveju mus aplankys, šiais metais neteks jo apsikabinti ir nusifotografuoti su juo, nes vargu, ar jį pagausim. Tačiau atsidarius „Facebook“ paskyrą „Kalėdų senelis virtualiai“ galima susitarti dėl vaizdo skambučio ir taip susitikti.

2020-12-15Virtualus mokytojas – ateities pedagogas?

Aistė Pugačiauskaitė/ Dėl pasaulį užgriuvusios pandemijos žmonijai teko užverti ne tik viešąsias erdves ar apsiriboti savo artimiausiųjų žmonių ratu, tačiau ir rasti naujus būdus, kaip toliau tęsti ugdymo procesą. Šie pasikeitimai įnešė daug šurmulio į kiekvieno mokinio ar pedagogo gyvenimą, teko daug ko mokytis iš naujo. Nuotoliniu būdu antradienio vakarą susitikę Jaunųjų žurnalistų klubo dalyviai savo patirtimi bei nuomonėmis pasidalino surengtoje diskusijoje. Daugelis iš jų tikina, jog nors ir teko susidurti su keletu techninių nesklandumų nuotolinio mokymosi pradžioje, šiuo metu visos pamokos praeina sklandžiai.

2020-12-15Nuotolinis mokymas − tarsi mokinių atsakomybės egzaminas

Vakaris Vingilis/ 2020-aisiais pasaulį užklupusi pandemija gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Niekada apie nuotolinį mokymą negalvojusiems moksleiviams teko netikėtai jį išbandyti. Sunkumų būta, ir ne vieno. Pirmosiomis dienomis strigo programinė įranga, vėliau prasidėjo chaosas pamokose ir patyčių banga, o galiausiai moksleiviai šiaip ne taip įsivažiavo į nuotolinį mokymą. Dabar, kai Lietuvos, o kartu ir viso pasaulio moksleiviai mokosi iš namų bene jau pusę metų, pasigirsta kalbų, kad tam buvo nepakankamai pasiruošta ir toks mokymosi būdas turi daug trūkumų.

2020-12-15Nuo ko priklauso nuotolinio mokymosi sėkmė?

Liepa Rimkutė/ Jau kelis mėnesius dėl netikėtos antrosios koronaviruso bangos visi mokiniai mokosi nuotoliniu būdu. Per šį laiką tikrai išgirdau ir daug skirtingų nuomonių apie jį – vieniems toks būdas patiko, kitiems jis nepriimtinas. Taip pat skiriasi ir rezultatai: pavyzdžiui, mano rezultatai yra tikrai blogesni mokantis nuotoliniu būdu nei gyvai. Kodėl? To negaliu atsakyti, tačiau kas nulemia mūsų sėkmę ir rezultatus mokantis vienu ar kitu būdu, pabandžiau išsiaiškinti Jaunųjų žurnalistų klube vykusioje diskusijoje.
Archyvas (99)Naujienų prenumerataRSS
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media