2020 m. vasario 29 d., Šeštadienis

Sporto renginiai

*print*

Archyvas :: Daina Gudzinevičiūtė: būsi saldus – praris, kartus – išspjaus

2019-01-18
 
Daina Gudzinevičiūtė

Daina Gudzinevičiūtė

„Dar prieš 5 metus Europos olimpiniame komitete nebuvo nė vienos moters, dabar Europoje yra 50 olimpinių komitetų, tik keturiuose jų prezidentės - moterys", - tiksliai skaičiuoja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė LRT laidoje „Stilius".
Jos stilius pakito sulig laimėtu prezidentės postu, o spintoje tik daugėja dalykinių kostiumėlių bei aukštakulnių. D. Gudzinevičiūtė pripažįsta, jog toks įvaizdis jai artimesnis nei buvęs sportinis. Tačiau grakščiai šmaikštaujanti valdininkė pastebi, jog dėl to esama ir keblumų.
„Apsiaunu batelius pusę aštuonių ir nusiaunu kartais irgi pusę aštuonių. Tai juose reikia kažkaip išgyventi, dėl to pro batų lentyną retai ramiai praeinu", - iš savo silpnybės juokiasi Daina, į moteriškumą žvelgianti ne tik iš spintos pozicijos. Ir dažniau ji skaičiuoja ne batus ar eilutes, bet esmingesnius dalykus.
Prie apdovanojimų pratusi čempionė didžiu laimėjimu laiko ir tai, kad dar viena moteris garsins Lietuvos vardą sporto viršūnių pasaulyje. Jos profesinę karjerą neseniai papildė svarbus pokytis. Sidnėjaus olimpinių žaidynių aukso medalininkė tapo ir Tarptautinio olimpinio komiteto nare. Dabar Daina Gudzinevičiūtė dalyvauja sprendžiant pasaulio olimpinio judėjimo reikalus.
Šešerius metus nacionaliniam olimpiniam komitetui vadovaujanti šaulė, olimpinė čempionė su stereotipiniu mąstymu, kad sporto pasaulyje karaliauti gali tik vyrai, susidūrė ne sykį. Sako, tai jautusi ir kovodama dėl medalių išskirtinai vyriška laikomoje srityje, ir siekdama Olimpinio komiteto prezidentės posto: „Kai siekiau prezidentės posto, mano konkurentą kai kurie palaikė tik dėl to, kad jis vyras ir tai sakė garsiai. Nes kolega čempionas visą laiką buvo didesnis čempionas. Tas juntama ir dabar, išvažiavus į tarptautinius renginius."
Daina prisimena vieną pirmųjų komandiruočių į Azerbaidžaną, įvykusią dar prezidentavimo pradžioje: „Buvo jų Olimpinio komiteto jubiliejus, didelė sueiga ir per vieną vakarienę vietos Olimpinio prezidento žmona sako - merginos, ateikit pas mus, ten vyrai apie reikalus pasikalbės! Na tada man akys atsivėrė."
Olimpiniam komitetui vadovaujanti moteris sporto pasaulyje dar nėra įprastas reiškinys, todėl komiškų situacijų, kurios jau nutiko Dainos karjeroje, buvo ne viena. „Kai pradėjome važinėti su generaliniu sekretorium, kuris yra stotingas vyras, visiems iškart būdavo aišku, kas yra prezidentas. Pirmiausia su juo pasisveikindavo, į jį kreipdavosi, netgi svarbius dokumentus jam pasirašyti padėdavo ant stalo", - prisimena Daina Gudzinevičiūtė.
Tiesmukumu garsėjanti sportininkė juokiasi, kad tapusi valdininke mokėsi ir valdyti savo aštrų liežuvį: „Yra sena tiesa: saldus būsi - praris, per kartus - išspjaus. Ir kažkaip turi laviruoti."
Kuo pradėjo ir kuo dabar gyvena Daina Gudzinevičiūtė - buvo galima matyti laidoje „Stilius" per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT. Vedėja Violeta Baublienė.

Virginija Bunevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
S. Konarskio g. 49,
LT-03123 Vilnius
Tel. +3705 236 3240
Mob. +370 686 91963
Faks. +370 5 2363208
lrt@lrt.lt www.lrt.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-01-18 13:41
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media