2024 m. liepos 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Jubiliejinė Dainų šventė prasideda

2024-06-26
 
Spaudos konferencijoje jubiliejinės Dainų šventės organizatoriai. Vytauto Kvietkausko nuotrauka

Spaudos konferencijoje jubiliejinės Dainų šventės organizatoriai. Vytauto Kvietkausko nuotrauka

Birželio 29-liepos 6 Lietuvoje vyks šiemet šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė, kurioje laukiama net 37 tūkstančių dalyvių. Šventės įvykius nušvies per 230 spaudos centre akredituotų žurnalistų ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų valstybių. Jiems buvo surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo jubiliejinės Dainų šventės organizatoriai, susijusių institucijų ir organizacijų atstovai.
Organizatoriai primena, kad į didžiuosius renginius, norint išvengti nesklandumų, rekomenduojama ateiti kuo anksčiau, geriausia net prieš kelias valandas. Liepos 6 dienos renginiui - Dainų dienai Vingio parke bilieto, išskyrus sėdimas vietas, nereikia. ,
,Bilietai buvo išpirkti tik paskelbus prekybą, bet reikia suprasti, kad pagrindinė yra liepos 6 diena, kai bilieto nereikia - ateikite į Vingio parką ir jus tiesiog įtrauks", - kalbėjo kultūros ministras S. Kairys.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė priminė, kad būtina iš anksto pasirūpinti ir savo sveikata. Į Vilnių atvyksta keli šimtai tūkstančių žmonių, kai kur sąlygos kone spartietiškos, reikia viską įsivertinti", - neslėpė ji.
Ji priminė šventės dalyviams ir žiūrovams nesėsti ant žolės, turėti repelentų, atbaidančių erkes, dalyviams nesivežti greitai gendančių maisto produktų. Taip pat reikia turėti drėgnas servetėles, jei nebūtų kur nusiplauti rankų, atsivežti kremo nuo saulės, turėti kepuraites, apsiaustus nuo lietaus, turėti gertuves, negerti kitokių gaivinančių gėrimų išskyrus vandenį".
Šventės metu Vilniuje dirbs 54 papildomos greitosios pagalbos brigados, kurioms taip pat padės savanoriai, kurie bus apsivilkę oranžinės spalvos marškinėlius su gyvybės kryžiumi ir prireikus suteiks pagalbą arba palydės iki greitosios pagalbos brigadų.
Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sakė, kad policija yra pasirengusi renginiui: „Dirbs pakankamai dideli policijos pareigūnų pajėgumai, kasdien iki 150 Vilniuje bus policijos pareigūnų prie įprastų pajėgų. Tokie renginiai pritraukia ilgapirščių, reikia saugoti daiktus. Taip pat kreipiuosi į vairuotojus, reikalingas ypatingas atidumas, perėjos, šviesoforai, visur, kur gali vykti šventės dalyvių judėjimas - reikia sekti renginio organizatorių, savivaldybės informaciją apie eismo ribojimus. Nesipiktinkime, o pasidžiaukime, kad tie ribojimai yra dėl to, kad mūsų dalyviai būtų saugūs." - kalbėjo R.Požėla.
Dainų šventės organizatoriaus Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa akcentavo, kad Dainų šventė vyksta Vilniuje ir Kaune: „ Ministerijos, žinybos labai sklandžiai įsijungusios, kelis mėnesius intensyviai dirbame, svarstome visus scenarijus, ruošiame atmintines patiems dalyviams - 37 tūkstančiai dalyvių yra ne mažas iššūkis".
Parengė Vytautas Kvietkauskas

 

 


Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-06-26 10:12
 
Share |
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media