2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Vilniuje - dokumentinių filmų programa „Films4Transparency“

2024-06-11
 
Birželio 18-21 d. Vilniuje vyks 21-oji tarptautinė antikorupcijos konferencija, didžiausias ir svarbiausias skaidrumo forumas pasaulyje. Į renginį atvyks valstybių lyderiai, kovos su korupcija ekspertai, praktikai, akademinė bendruomenė iš daugiau nei 140 pasaulio valstybių.
Forumą lydi dokumentinių filmų programa „Films4Transparency", sudaryta pagal svarbiausias renginio temas. Filmų, kurie bus rodomi tik „Skalvijoje", programoje - žurnalistų, aktyvistų, teisininkų ir kampanijų dalyvių darbai ir istorijos, drąsa ir atkaklumas atskleidžiant kleptokratijų, ekstraktyvizmo ir organizuoto nusikalstamumo pasaulius.
Seansai „Skalvijoje" vyks birželio 16-19 dienomis, po visų peržiūrų suplanuoti pokalbiai ir susitikimai. Programos uždarymas vyks Lukiškių kalėjime birželio 21 d.
Kviečiame susipažinti su filmais:
06 16 Atidarymo filmas „Didysis melas"
Žurnalistės tyrėjos nužudymas Maltoje, nusekusi upė Čilėje... Filme atskleidžiami pasauliniai kleptokratijos ir ekstratyvizmo modeliai bei įvykiai, kai neapsikentusi visuomenė ima telktis ir protestuoti. „Didysis melas" tiria neteisybę ir korupciją, filme kalbinami aktyvistai, žurnalistai, ekonomistai ir menininkai. Permąstydami visuomenės pagrindus jie įžiebia pokyčių viltį.
Po peržiūros vyks pokalbis su režisieriumi Fredriku Gerttenu, Tarptautinės antikorupcijos konferencijos vadovu Roberto Perez-Rocha ir kino kūrėja, žurnaliste Anna Therese Day.
06 17 „Aš esu Berta"
Likus kelioms valandoms iki nužudymo, Hondūro autochtonų lyderė ir garsi aplinkosaugos aktyvistė Berta Cáceres atskleidė korumpuotų grupių, siekiančių ją nužudyti, tapatybes. Remiantis šiais vardais filme bandoma išsiaiškinti Bertos mirties aplinkybes.
Po peržiūros vyks diskusija.
06 18 „Grobis"
Pasaulio supervalstybės paslapčia ruošiasi stokai, kuri sukels pilietinius karus, nuvers vyriausybes ir paskatins masinę šimtų milijonų žmonių migraciją. Nuo Kinijos iki Rusijos ir Saudo Arabijos - vyriausybės ir stambūs verslai ruošiasi pasigrobti paskutinius pasaulyje likusius dirbamos žemės ir gėlo vandens išteklius, tyliai kaupdami maisto atsargas... sau.
Po peržiūros vyks pokalbis su žurnalistu Davidu Ritsheriu, tiriamosios žurnalistikos centro „Reveal" televizijos ir dokumentikos skyriaus naujienų vyriausiuoju montuotoju.
06 19 „Tylos valstybė"
Keturi nepriklausomi žurnalistai Meksikoje kasdien rizikuoja gyvybėmis tirdami jau du dešimtmečius siaučiantį narkotikų kartelių karą, sukėlusį daugybę skausmo ir baimės. Jie ryžtingai tęsia darbą nepaisydami nuolatinės grėsmės jų ir jų šeimos narių gyvybėms. Meksiką jie vadina narkopolitine valstybe, o save - garsintuvais, kovojančiais prieš pavojingą tylos zoną, susikūrusią šalyje, kurioje išsitrynusios bet kokios ribos tarp įstatymo ir nusikaltimo.
Po peržiūros vyks pokalbis su režisieriumi Santiago Maza Sternu ir žurnalistu Jesúsu Medina.
 
„Skalvijos" kino centras
A. Goštauto g. 2, Vilnius
Lietuva
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-06-11 11:30
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media