2019 m. balandžio 18 d., Ketvirtadienis

Renginiai

*print*

Archyvas :: Ukrainos kinas Nacionalinėje bibliotekoje

2018-03-28
 
Praėjo ketveri metai nuo kaimyninės šalies - Lietuvos bičiulės Ukrainos reikšmingo virsmo. Vasario mėnesį iš Maidano aikštės Kijeve buvo paskelbta apie tautos valią tapti demokratine Europos šalimi. Gimė naujas - orus, atsakingas, pilietiškas - Ukrainos žmogus (ukr. людина), siekiantis kurti naują valstybę, grįstą laisvės ir demokratijos vertybėmis. Kas buvo po Maidano? Kaip sekasi Ukrainos žmonėms šiandien? Kokie jie - modernūs ukrainiečiai? Apie tai emocionaliai, skausmingai ir atvirai pasakojama penkiuose jaunų ir ambicingų režisierių filmuose, kuriuos rodysime Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Nepriklausomų Ukrainos kūrėjų tikslas ­- atkreipti Rytų ir Vakarų Europos dėmesį į probleminių Ukrainos regionų gyventojus: vaikus, mokytojus, civilius ir karius savanorius. Padėti šiems žmonėms būti išgirstiems, rasti vietą naujoje realybėje, sukurti naują erdvę bendram dialogui. Taip pat suvienyti susiskaldžiusią Ukrainos visuomenę pasitelkiant naująsias medijas. Kino peržiūrų metu organizuosime tiesiogines transliacijas su Ukraina. Kviečiame dalyvauti.
Dėmesio! Filmai bus rodomi rusų / ukrainiečių kalbomis su angliškais subtitrais.
Balandžio 3 d. 18 val. (Konferencijų salė, V a.): „Bohdano laimė", rež. Larysa Artiugina, Alexandra Chuprina, Ivan Bannikov.
Šis filmas pasakoja apie tai, kaip tokie paprasti dalykai kaip šypsena, geras žodis ir nuoširdus bendravimas padeda sulaužyti visus stereotipus, pelnyti pasitikėjimą ir užmegzti draugystę.
Larysa Artiugina - režisierė, NVO „Naujasis Donbasas" projektų vadovė. Nacionalinėje bibliotekoje, pernai minint Ukrainos nepriklausomybės dieną, buvo surengtas susitikimas su autore ir filmo kūrybine grupe. Tuomet žiūrėjome L. Artiuginos režisuotą filmą „Kaip mes tapome savanoriais".
Alexandra Chuprina - filmų kūrėja, savanoriškai prisidėjusi prie subombarduotos mokyklos atstatymo darbų, čia ji ir susidraugavo su filmo herojumi Bogdanu. Ivanas Bannikovas - režisierius, montuotojas.
Nacionalinėje bibliotekoje vyksiančiame filmo pristatyme dalyvaus režisierė Larysa Artiugina. Vyks tiesioginė transliacija iš Ukrainos Nikolajevkos miestelio mokyklos, kurioje buvo filmuojamas šis filmas ir mokosi filmo herojus Bohdanas.
Gegužės 3 d. 18 val. (Konferencijų salė, V a.): „Krymas: įvykių kronika", rež. Kostiantin Kliatskin.
Šiame filme pasakojama apie karininkus, kareivius ir jūreivius, kurie 2014 m. vasario-kovo mėnesiais vykusioje kovoje dėl Krymo išvadavimo išliko ištikimi savo priesaikai tarnauti Ukrainos žmonėms. Tai istorija apie tuos, kurie nesusigundė Rusijos pajėgų vadų pažadais, apie tuos, kurie susidūrė su bandymu įbauginti jų šeimas, itin agresyviu informacinio karo spaudimu ir bendražygių išdavyste.
Šis visametražis filmas yra režisieriaus Kostiantino Kliatskino debiutas.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-03-28 12:11
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media