2024 m. gegužes 19 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Startavo žurnalistų žygis, skirtas LŽS 90 – mečiui - „Vienybės kelias‘19“ į Ukrainą

2019-07-09
 
Ekspedicijos dalyviai ir juos lydintys kolegos. Dainiaus Radzevičiaus nuotr.

Ekspedicijos dalyviai ir juos lydintys kolegos. Dainiaus Radzevičiaus nuotr.

Dainius Radzevičius 
LŽS pirmininkas

 

Pavasarį Lietuvos žurnalistų sąjunga Valdovų rūmuose atšventė savo 90 metų jubiliejų. Buvo nutarta atostogų metu šią datą paminėti prasminga kelione, kuri prilygtų ekspedicijai. Pasirinkta buvo Vakarų Ukraina, kurioje išlikęs gausus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldas ir daugeliui žurnalistų tai bus tarsi gyvoji istorijos pamoka, leidžianti pamatyti paminklus ir juos supančią aplinką. 
Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 - metis, tai istorinis dėsnigumas, ir ši organizacija nedaug jaunesnė už 100 - metį atšventusią Lietuvos Respubliką. Svarbus ekspedicijos uždavinys visa tai įprasminti.
Liepos 8 dieną dešimčiai dienų į kelionę leidosi 30 dalyvių - žurnalistų ir jų rėmėjų, kurie pasiryžę garsinti Lietuvos vardą ir pagerbti istoriją, tų garsių žmonių atminimą, kurių narsos, ryžto ir karinių sugebėjimų dėka mes išlikome. Žygio metu bus ieškoma lietuviškų pėdsakų, vyks susitikimai su plunksnos broliais ir vietos bendruomenėmis, tyrinėjama kaip pateikiamas ir interpretuojamas mūsų bendras istorinis paveldas.
Žygio pavadinimas buvo pasirinktas neatsitiktinai, „Tegul visi bus viena" taip yra pasakęs XVII a. Lietuvos arkivyskupas, gyvenęs Vilniuje, pirmasis unitų Šventasis Juozapatas Kuncevičius. „Vienybės kelias‘19" pavadinimas atspindi mūsų bendrą istoriją ir šiandienos aktualijas - mes palaikome Ukrainos integraciją į Europą, jos kelią į demokratiją ir nepriklausomybę. Žygio maršrutas nusidrieks per garsiausias Ukrainos pilis: Lucką, Olyką, Klevanę, Ostrogą, Mežyričą, Iziaslavą, Starokonstantynivą, Medžybižą, Sutkovicus, Podolės Kamianecą, Žvanecą, Chotiną, Zbaražą, Vyšnivecą, Kremenecį, Dubną, Pidhircus, Oleską, Zoločevą, Sviržą, Staroe Selo ir pabaigs savo žygį Lvove. 
Žygis „Vienybės kelias‘19" organizuojamas Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių žurnalistų klubo ir Kijevo Press klubo iniciatyva padedant Ukrainos informacinės politikos ministerijai. 
Prieš ketvertą metų, išvykstant į "Baltoscandia'16" ekspediciją, LŽS Kelionių žurnalistų klubo pirmininko Gerimanto Statinio pasakyta sparnuota frazė: "Viskas, kas svarbu, prasideda LRT kieme" tapo taisykle, iš čia išvyksta geriausios komandos į prasmingas keliones, todėl ir „Vienybės kelias‘19" žygis startavo iš Lietuvos televizijos S. Konarskio gatvėje kiemo. Išvykstant skambėjo skulptoriaus Romo Kvinto sukurto obelisko varpas pagerbdamas Nacionalinės ekspedicijos dalyvio Romaldo Adomavičiaus atminimą, visų negrįžusių keliautojų ir skelbs žurnalistų žygio „Vienybės kelias‘19" nešančio žinią apie laisvę, pradžią. 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-07-09 15:10
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media