2019 m. birželio 25 d., Antradienis

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas :: 23-jų metų lietuvio operatoriaus užsakovai – „Netflix“, „National Geographic“ ir BBC

2019-01-09
 
Matas Jankauskas

Matas Jankauskas

Jei internete jūsų akį patraukė Dubajaus vaizdai iš paukščio skrydžio - nemaža tikimybė, jog juos nufilmavo lietuvis, LRT TELEVIZIJOS laidos „(Ne)emigrantai" herojus Matas Jankauskas. 23-jų jaunuolis - tikras bepilotės skraidyklės profesionalas, prieš keletą mėnesių gavęs ypatingą pasiūlymą - persikelti gyventi ir dirbti į Dubajų.
Mato užfiksuoti vaizdai keliauja į muzikinius klipus, komercines reklamas, filmus ir serialus. Taip patraukliai parodyti Dubajų iš paukščio skrydžio sugeba ne kiekvienas, ir lietuvis čia jaučiasi gerbiamas ir reikalingas. „Mano darbas yra valdyti bepilotį orlaivį, ant kurio dažniausiai yra prikabinta kino kamera", - šį vakarą laidoje sakys Matas, savo veiklą praminęs „ateities darbu ateities mieste".
Bepiločių skraidyklių pilotu šis vaikinas tapo visiškai atsitiktinai. Savo svajonių profesiją atrado dar būdamas 15-os, tiesiog žaisdamas: „Man tėtis padovanojo nuotolinių bangų lėktuvėlį. Ir tuo metu buvo jau išėjęs pirmasis „Go Pro" kameros modelis. Aš uždėjau kamerą ant to lėktuvėlio, mes paskraidėm ir paskui pasižiūrėjom medžiagą." Pamatęs vaizdus, Mato tėtis pasiūlė sūnui iš šio įrenginio užsidirbti.
Floridoje tuo metu gyvenęs vaikinas pradėjo iš dangaus fotografuoti parduodamus nekilnojamo turto objektus ir už nedidelį mokestį jų nuotraukas pardavinėti agentūroms. Nors galėjo sėkmingai tęsti karjerą Amerikoje, vis dėl to Matas pasirinko grįžti dirbti į Lietuvą. Sako pajutęs, kad čia daugiau galimybių parodyti savo sugebėjimus. Kelis metus padirbėjęs Vilniuje, jis tapo žinomas kino ir reklamos srityje.
Matas Jankauskas šiandien gali pasigirti įspūdingu klientų sąrašu: „Esame dirbę su „Netflix", NBC, HBO, „National Geographic". Mūsų darbai jau buvo prarodyti per BBC, - pasididžiavimo laidoje „(Ne)emigrantai" neslėps Matas. - Galiu sakyti, kad mūsų standartas pagaliau pakilo." Visa M. Jankausko istorija, kaip sėkmingai Lietuvoje pradėti tarptautinę karjerą buvo parodyta per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT.


Virginija Bunevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
S. Konarskio g. 49,
LT-03123 Vilnius
Tel. +3705 236 3240
Mob. +370 686 91963
Faks. +370 5 2363208
lrt@lrt.lt www.lrt.lt
...
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-01-09 11:07
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media