2018 m. gruodžio 13 d., Ketvirtadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Multimedijų agentūra „Nanook“ – tarp trijų „Baltic Media Accelerator“ programos laimėtojų

2017-11-29
 
 

Žurnalistų Bertos Tilmantaitės ir Artūro Morozovo įkurta nepriklausoma agentūra pateko į 4 mėnesių programą, kurios metu bus stiprinama Baltijos šalių žiniasklaida. Iš 72 dalyvių laimėtojais taip pat paskelbti estų radijas „Radio 2.0" ir Latvijos portalas „Hello Solyanka".

„Baltic Media Accelerator" programos tikslas - padėti Baltijos šalių žiniasklaidos kompanijoms augti, pasiūlius naujus mąstymo ir verslo būdus bei atveriant naują tarptautinę auditoriją. Programa laimėtojams taip pat suteikia ir finansinę paramą. Pirmas programos dalyvių susitikimas įvyks lapkričio 29-ąją Rygoje.

Laimėtojus atrinko 9 ekspertų komanda, kurioje - Talino universiteto prorektorius Andresas Joesaaras, buvusi Laisvosios Europos Radijo žurnalistė Rita Rudusha, „TEDxNarva" organizatorė Jana Pavlenkova, buvęs „BBC Russian", „Vice" ir „Wallpaper" žurnalistas Igoris Zinatulinas, organizacijos „Freedom House" direktorius Vytis Jurkonis.

„Tai didelis įvertinimas mūsų komandai bei puiki galimybė didinti pajėgumus ir dar labiau praplėsti auditoriją", - sako „Nanook" bendraįkūrėja ir kūrybos vadovė Berta Tilmantaitė.

„Baltic Media Accelerator" programą organizuoja Londone ir Sidnėjuje įsikūrusi žiniasklaidos kompanija „Breakthrough Media" ir strateginio konsultavimo kompanija „Aktis". Programą remia Jungtinės Karalystės užsienio reikalų biuras.

2014 m. įkurtas multimedijų agentūra „Nanook" vienija nepriklausomus Lietuvos žurnalistus. Ji specializuosjasi į ilgosios žurnalistikos (long-form journalism) projektus.

Šį rudenį „Nanook" pristatė į Sibiro trėmimus naujai žvelgiantį projektą „Žymės" (www.zymes.lt), anksčiau yra sukūrusi Lietuvos parolimpiečių rinktinę pristatantį projektą „Galia nugalėti", kuris buvo apdovanotas JAV Nacionalinės spaudos fotografų asociacijos prizu, greta kolegų iš „The New York Times".

„Nanook" projektas „Vienodos dienos" apie Panevėžio moterų pataisos namuose bausmę atliekančias moteris buvo publikuotas tarptautinėje „AlJazeera" žiniasklaidos agentūroje.

Šiais metais „Nanook" pradėjo kurti pirmuosius profesionalius lietuviškus podkastus „Nyla", siekiančius kritiškai analizuoti modernų pasaulį. Su „Baltic Media Accelerator" ir „Patreon" rėmėjų pagalba, „Nanook" tęs šiuos darbus ir ateinančiais metais.

----------

„Nanook" internetinė svetainė: www.nanook.lt

„Nyla" podkastų internetinė svetainė: www.nyla.lt

 

Daugiau informacijos apie „Nanook":

Artūras Morozovas arturas@nanook.lt, +37065883108

Berta Tilmantaitė berta@nanook.lt, +37067678004

Daugiau informacijos apie „Nyla" podkastą:

Karolis Vyšniauskas nyla@nanook.lt, +37065962505

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-11-29 16:19
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media