2024 m. balandžio 24 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LRT: Viskas viename

2015-02-22
 
Lentvario pradinės mokyklos Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai su Algimantu Čekuoliu ir Raimonda Impulevičiene. Alfonso Kairio nuotrauka

Lentvario pradinės mokyklos Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai su Algimantu Čekuoliu ir Raimonda Impulevičiene. Alfonso Kairio nuotrauka

 

 Alfonsas Kairys,

Lentvario pradinės mokyklos Jaunųjų žurnalistų būrelio vadovas

"Viskas viename" - tai šviečiamoji - pažintinė ir teminė ekskursijos Lietuvos nacionaliniame radijo ir televizijos istorijos muziejuje. Ne tik Lietuvos radijo ir televizijos istorija, bet ir šiandiena pasitiko mus, Lentvario pradinės mokyklos Jaunųjų žurnalistų būrelio, gyvuojančio jau ketvirtus metus, narius.         

Šios dienos laukta nuo pat rugsėjo pirmosios. Per tą laiką teoriškai susipažinta su žurnalisto darbu, laikraščių, žurnalų leidyba, išmokta rašyti žinutes, reportažus, imti interviu, susitikta su Lentvario bažnyčios klebonu Gintaru Petroniu, Lentvario geležinkelio stoties, vienos seniausių Lietuvos geležinkelio stočių, naująja viršininke, mokytasi gerų manierų ir etiketo taisyklių, bendravimo, taip reikalingo žurnalistui, meno, parengtas  jau dvidešimtas šioje mokykloje leidžiamo laikraščio „Smalsutis" numeris...

Sužinota, kad žurnalistai dirba ne tik laikraščiuose, žurnaluose, bet ir radijuje, televizijoje. Tik nematyta tos aparatūros, su kuria jie dirbdavo ar dirba. Proga atsirado, ir štai prie radijo stendų sustojęs matai vienus pirmųjų  radijo aparatų: ,,Blaupunkt", ,,Rodina", muzikinį centrą „Lietuva", 1932-1933 metais naudotą mikrofoną, pirmojo radijo diktoriaus  Petro  Babicko, visų vadinamo ,,Radijo dėde",  vaikams skaičiusio legendas ir padavimus, daugelio autorių kūrinių ištraukas, nuotrauką. Akį patraukia nemažų  gabaritų diktorių stalas, pagamintas Vengrijoje ir stendai,  atspindintys kraupius 1991 metų sausio 13-osios dienos įvykius.

Nustembi sužinojęs, kad 1957 metų balandžio 30 d. 19.45 val. transliuojant pirmąją televizijos laidą, Lietuvoje  būta vos apie 30 (!) televizorių, o pirmąsias televizijos laidas galėjo matyti tik Vilniaus gyventojai. Primenama, kad LRT įsteigta 1957 m. vasario 25 d. LTSR Kultūros ministerijos įsakymu Nr. 71.

Pažintis pratęsiama Gustavo enciklopedijos studijoje, buvusioje pirmojoje televizijos studijoje. Sužinome, kad Gustavo - aktoriaus Andriaus Rakausko - viena laida rengiama kartais ir ne vieną dieną, o laidos dekoracijos pagamintos pagal jo piešinius.

Didžiojoje studijoje darbas virte virė: ruošiamos dekoracijos kitai laidai, o Centrinėje-  pamatyta ir pasėdėta prie stalo, už kurio sėdi „Panoramos", ,,Laba diena, Lietuva" žurnalistai,  be abejo, pasižvalgyta ir po labiausiai žiūrimo Edmundo Jakelaičio „Dėmesio centre" valdas. Maloniai nustebino tiesioginė pažintis su laidos „Istorijos detektyvai" vedėju Virginijumi Savukynu bei šiltai draugiškas pokalbis su laidos ,,Popietė su Algimantu Čekuoliu" autoriumi ir vedėju  Algimantu Čekuoliu.

Suprasta, koks sudėtingas ir atsakingas radijo, televizijos žurnalisto darbas.

Išėjus iš LRT,  sustota prie Kryžių kalnelio, kalnelio, ant kurio pastatytų kryžių išgraviruotos Sausio 13-osios  ir Medininkų tragedijos aukų pavardės.

Jau grįžtant rankose vartyta LRT išleista kompaktinė plokštelė „Lietuvos tūkstantmečio datos", kurią  padovanojo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejaus gidė Raimonda Impulevičienė (beje, jos rankose liko  Lentvario pradinės mokyklos dovana -   laikraštis „Smalsutis").

                            

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-02-22 09:14
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Jurga

2015-02-24 10:06

Gal jau laikas pagalvoti apie Lietuvos žurnalistikos muziejų?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media