2024 m. balandžio 19 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LŽS pasiekė oficialus atsakymas dėl žurnalisto G.Saročkos deportacijos iš Azerbaidžano

2009-08-20
 
Nuotraukoje: ankstesni žurnalistų vizitai į Kalnų Karabachą Azerbaidžano pareigūnams gali pasirodyti kaip neįveikiama kliūtis norint patekti į šią šalį

Nuotraukoje: ankstesni žurnalistų vizitai į Kalnų Karabachą Azerbaidžano pareigūnams gali pasirodyti kaip neįveikiama kliūtis norint patekti į šią šalį

Lietuvos žurnalistų sąjunga liepos 21 d. kreipėsi į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją su paklausimu dėl žurnalisto Gedo Saročkos deportacijos iš Azerbaidžano priežasties bei faktinių aplinkybių. Rugpjūčio 10 d. LŽS gavo oficialų atsakymą iš Užsienio reikalų ministerijos konsulinio departamento.

 

“Atsakydami į jūsų paklausimą informuojame, kad Lietuvos Respublikos ambasada Azerbaidžane dar liepos 21 d. susisiekė su Azerbaidžano Respublikos užsienio reikalų ministerijos teritorinio departamento, kuruojančio Lietuvą, direktoriumi ir Konsulinio departamento direktoriaus pavaduotoja, taip pat ir su Panevėžio futbolo klubo “Ekranas” vadovais,” – rašoma oficialiame rašte.

 

Lzs.lt primena, jog iškart po įvykio publikavome iš Azerbaidžano deportuoto Panevėžio futbolo klubo „Ekranas“ atstovo spaudai Gedo Saročkos pasakojimą. Jame – žurnalisto deportavimo istorija, kuri galimai gali pasikartoti ir kitiems kolegoms, keliausiantiems į šią šalį.

 

“Turėjęs Azerbaidžane viešėti daugiau nei 3 paras, išbuvau 6 valandas. Deportacija neleido dirbti darbo, dėl kurio vykau – raštu ir vaizdu informuoti Lietuvos futbolo visuomenę apie Azerbaidžano futbolą, FC „Baku“, Panevėžio „Ekraną“, UEFA Čempionų lygos antrojo kvalifikacinio etapo atsakomąsias rungtynes ir viską, kas su jomis susiję,” – tuomet nusivylimo neslėpė G.Saročka.

 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, reaguodamas į situaciją, sakė, jog jį “šokiravo ne tik pats faktas, bet ir aplinkybės, kuriomis tai buvo padaryta. Primenu, kad LŽS yra ne politinė organizacija. Mūsų kolegos taip pat nėra politikai. Todėl vizitai į kitas šalis su siekiu pabendrauti su kolegomis niekaip nesusiję su politiniais konfliktais ir jų eskalavimais”.

”Nors Gedas Soročka nėra LŽS narys, visgi atsižvelgdami į šią situaciją mes kreipiamės į Lietuvos užsienio reikalo ministeriją, kad būtų gauta detali informacija iš Azerbaidžano valdžios institucijų, paaiškinant situaciją ir pateikiant įvertinimus tų pareigūnų veiksmų, kurie priėmė tokį sprendimą. Beje, gegužės mėnesį Armėnijoje lankėsi žurnalistų delegacija, kurioje buvo ir LŽS nariai. Todėl gali būti, jog jiems taip pat gali ateityje tekti susidurti su žmogaus ir žurnalisto teisių pažeidimais Azerbaidžane, o Lietuvos Respublika privalo ginti savo piliečius ir jų teises,” – iškart po žurnalisto deportavimo pareiškė LŽS vadovas.

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos rašte išdėstytos Azerbaidžano pareigūnų nuostatos tik įrodo, jog LŽS vadovo nuogąstavimai dėl galimų problemų kitiems kolegoms visai pagrįsti.

 

Mat LŽS skirtame rašte taip pat teigiama, jog “anot Azerbaidžano užsienio reikalų ministerijos, galioja du įstatymai, kuriais remiantis G.Saročka buvo neįleistas į šalį: pirmasis – Dėl Azerbaidžano valstybinės sienos, kurio 20 str. skelbia, kad jei asmuo į Azerbaidžaną įvažiavo ne pagal Azerbaidžano įstatymus, jis bus deportuojamas iš šalies arba neįleidžiamas į Azerbaidžano teritoriją ir nėra skirtumo, ar asmuo kada nors anksčiau įvažiavo į Azerbaidžano teritoriją pažeisdamas šį įstatymą, ar buvo sulaikytas pažeidimo momentu. Antrasis įstatymas Dėl įvažiavimo į Azerbaidžaną ir išvažiavimo iš Azerbaidžano ir pasų nurodo, kad įvažiavimas į šalį gali būti apribotas dėl nacionalinių interesų.

 

Azerbaidžano užsienio reikalų ministerija taip pat atkreipė dėmesį, kad G.Saročka įvažiavo į šalį nepatikrinus paso, t.y. iš oro uosto su futbolo komandos nariais atvyko tiesiai į viešbutį, nes Azerbaidžano tarnybos norėjo parodyti svetingumą ir leisti futbolo komandai ilsėtis, a priori svečius laikydami nenusižengusiais Azerbaidžano įstatymams. Pokalbio metu taip pat buvo paminėta, kad tai nėra pirmas atvejis ir kad tikrai yra buvę atvejų, kada į šalį panašiomis aplinkybėmis būdavo neįleidžiami netgi oficialių delegacijų nariai”.

 

Kornelija Ežerskytė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-09 18:07
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media