2018 m. birželio 19 d., Antradienis

Savaitės tema

*print*

Archyvas :: LRTK įvertino paskleistą informaciją rusų kalba retransliuojamose televizijos programose

2017-08-22
 
 

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau - LRTK) 2017 m. rugpjūčio 21 d. posėdyje apsvarstė Lietuvoje rusų kalba retransliuojamose televizijos programose „RTR Planeta" ir „TVCI" paskleistą informaciją.

LRTK nustatė, kad 2017 m. gegužės 31 d. Rusijos televizijos programos „RTR Planeta" laidoje „Vakaras su Vladimiru Solovjovu" buvo kurstomas karas, nesantaika ir neapykanta tarp tautų ir  tautinių bendrijų. Tokia informacija yra draudžiama platinti pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo ir Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos direktyvos nuostatas, kurių privalo laikytis Europos Sąjungos jurisdikcijai priklausantys transliuotojai, taip pat ir  , Švedijos Karalystėje registruota televizijos programa „RTR Planeta" .

Tai jau antras toks televizijos programos „RTR Planeta" pažeidimas per 12 mėnesių, todėl LRTK nusprendė pradėti konsultacijas ir informuoti visas suinteresuotas šalis - televizijos programos „RTR Planeta" transliuotoją - VGTRK (Rusijos valstybinės televizijos ir radijo transliavimo kompanija), šią programą registravusią Švedijos spaudos ir transliavimo instituciją bei Europos Komisiją - apie padarytus pažeidimus ir ketinamas pritaikyti sankcijas, jei tokie pažeidimai kartosis. Pagal nustatytą procedūrą LRTK privalo užtikrinti, kad visos suinteresuotos šalys turėtų galimybę pateikti komentarus dėl padarytų pažeidimų. Jeigu per 15 dienų nuo pranešimo apie pažeidimą gavimo nebus draugiškai susitarta dėl problemos sprendimo ir pažeidimai kartosis, LRTK turės teisę taikyti sankcijas.

Rusijos Federacijos jurisdikcijai priklausančios programos „TVCI" 2017 m. birželio 10 d. laidoje „Teisė žinoti" taip pat buvo nustatyti Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimai - transliuota draudžiama skleisti informacija. Laidoje dalyvavusio Vladimiro Žirinovskio teiginiuose taip pat buvo kurstomas karas, nesantaika ir neapykanta tarp tautų.     

LRTK nusprendė informuoti šios programos transliuotoją Federalinę komunikacijų technologijų priežiūros tarnybą (RKN) apie nustatytus pažeidimus ir pareikalauti pasiaiškinti dėl padarytų pažeidimų. LRTK taip pat informuos transliuotoją apie galimas sankcijas už pažeidimus.

Sprendimus dėl sankcijų taikymo LRTK priims gavusi visų suinteresuotų šalių paaiškinimus.

 

Birutė Keršienė

Visuomenės informavimo skyriaus vedėja

El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-08-22 08:47
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Vaitiekunas

2017-09-05 21:38

Vaitiekunai, dirbk darbs, o jei nesugebi, uzleisk kitiems, kurie sugebes.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Sankcija

2017-08-29 10:58

Pazistu Solovjova. Jam nepasiseke. Pas ji ateina tokie kurstytojai-triuksmadariai, o jis ju nemoka ar nenori suvaldyti.Jo vedamos laidoslaidos daznai agresyvios. Kalbejimo tonas aukstas. Bet kas patenka i puolimo ugni ir moka ja nugesinti, maziau tai laidai idomus. Triuksmiongojo Zirinovsko laidos vedimo stilius.Solovjova dar tik pries performuojant Ostankina,pati "tvarke" triuksmadariai. Paveikta agresijos jo asmenybe iki siol neapsiramina.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media