2019 m. kovo 26 d., Antradienis

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Dainius Ručinskas. Replika: senjoras su bedante burna ir labdariniais makaronais

2018-07-04
 
Dainius Ručinskas

Dainius Ručinskas

Dainius Ručinskas,
LŽS narys

 

Lietuvos kalbininkų grupelė rengia straipsnį "Gimtosios kalbos" žurnalui, renka duomenis apie visuomenės požiūrį į du žodžius: pensininkai ir senjorai.
Sudarytoje anketoje teigiama, kad daiktavardžiai "pensininkai" ir "senjorai"yra daliniai sinonimai, t.y. sutampa bent viena jų reikšme, laisvesnių stilių kontekstuose jie gali vieni kitą pakeisti, konkuruoti.
Klausiama, ar žodis "pensininkas" kelia nelabai malonias asociacijas (dėl problemų susijusių su senatve, sveikata, pragyvenimo vargais).
Kalbininkai teigia, kad "pensininkas" yra neutralus žodis, neturi jokios menkinamos reikšmės, dokumentuose, dalykinėje kalboje jis yra terminas.
Anketoje prašoma pareikšti nuomonę, ar "senjoras" lietuvių kalboje - nereikalingas žodis, juo keičiant "pensininkas" stengiamasi pagražinti nemalonią tikrovę (daugelis pensininkų yra suvargę, pasiligoję, jų pensijos mažos).
Manau, kad mūsų pagyvenusius žmones nevertėtų vadinti "senjorais". Tikrai tai skamba kaip patyčios iš vargšo žmogaus su bedante burna, godžiai srebiančio nemokamai dalijamą maltiečių sriubą ir į krepšelį dedančio labdarinius makaronus...

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-07-04 13:15
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Pensininkas

2018-07-15 09:53

Geriau save laikyti senjoru, negu ubagu. Kišenės tuščios, o eini kaip senjoras.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Pritariu

2018-07-12 16:05

Senjorą įvedė TV šoumenai vienai bobutei. Jos jau seniai nebėra, bet žodis primena ją. manau, kad tik jai tiko tas nevykes zodis. Kažką ispaniško primena...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media