2018 m. rugsejo 22 d., Šeštadienis

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Petras Deltuva: „Liūdesio juostų rašytojas

2017-10-02
 
Knygos “Liūdesio juostų  rašytojas” viršelis

Knygos “Liūdesio juostų rašytojas” viršelis

Loreta Nikolenkienė,
Lietuvos žurnalistų sąjungos narė

 

Šiais metais Petras Deltuva išleido naują knygą - romaną „Liūdesio juostų rašytojas". 
„1957 metais Vilniuje, Dailės instituto aktų salėje, studentas A. Dzingelevičius buvo viešai teisiamas už tai, kad jis per marksizmo seminarą pasakė savo nuomonę, nederančią tarybiniam studentui. Mat jis ėmė ir pasakė, kad jo gimtinėje kolchozo pirmininkas vagia.
Tuo metu kritikuoti komunistų partijos narį jau negerai, tai tarybinės santvarkos šmeižtas. Sėdėjau kaip prikaltas aktų salės galiorkoje. Marksizmo katedros vedėja dūrė kaip pirštu su klausimu: „Jūs už ar prieš? - vienbalsiai." Norėjau pakilti, išeiti iš „teisminio cirko", bet studentas architektas man sušnibždėjo: „DURNAS, nori, kad..."
Ir šiandieną tebejaučiu kaltę, kad viso „teismo" kviestiniai auksaburniai - Vilniaus Kapsuko universiteto teisininkai studentai ir dailės instituto prievarta suvaryti dėstytojai ir studentai nekaltą teisė ir smerkė. Ar tada daug būtų palikę teismo parodiją, išėję, būtų išėję... ėję???
Košmariškas absurdas įsirašė giliai atmintyje, vis mąstydavau apie menininkus - išvytus, nubaustus, pasmerktus TYLAI, - kaip kūrėjai jie žuvę visam gyvenimui, jų egzistencija rusų okupuotoje Tėvynėje tolygi ilgai besitęsiančiai mirčiai. Svajojau: gal ateis toks laikas, kada galėsiu tai pavaizduoti ir to laikmečio dvasią nupiešti. Patyliukais mintyse rašiau-komponavau romaną, pavadinęs jį „Liūdesio juostų rašytojas". - Taip apie šio romano gimimą kalba autorius.
 Drąsi ir nevaržoma vadinamoji Z karta, kuri pasaulį mato visiškai kitaip nei prieš tai buvusios kartos, perskaičiusi šią knygą, manau, įvertins skirtingai nei vyresnioji karta.
Siūlau paskaityti šią knygą ir susidaryti savo nuomonę.
Ir dar norėtųsi pridurti porą žodžių apie Petrą Deltuvą.
Lietuvos skulptorius, rašytojas, poetas Petras Deltuva gimė 1932 m. gruodžio 9 d. Surgučiuose (Marijampolės raj.), baigė skulptūros studijas Dailės institute. Skulptoriaus darbų yra Lietuvoje, Švedijoje, Prancūzijoje, JAV, Rusijoje. 1988 m. P. Deltuva pasiprašė Švedijos politinio prieglobsčio.
Sukūrė skulptūras Susimąstymas (1970), Kristijonas Donelaitis (1972, Klaipėda), Jonas Jablonskis (1974, nepastatyta), Adomas Mickevičius (1974, nepastatyta), Baltija (1979, Suomija), Baltoji madona (1992, Kauno Įgulos bažnyčia), K. Jakubėno, J. Avyžiaus, J. Miltinio, L. Bartusevičiūtės, popiežiaus Jono Pauliaus II, R. Walenbergo, I. Bergmano ir kt. portretus, Švedijos karalienės Silvijos biustą (1990, Gotlandas), daug antkapinių paminklų, medalių.
Parašė knygas: Stockholmo eskizai (eilėraščiai; Kaunas: Naujasis lankas, 2003), Pabėgimas nuo absurdo (romanas; Kaunas: Naujasis lankas, 2004), Nebylio pabučiavimas (romanas; Kaunas: Naujasis lankas, 2011), Svetimi namai (romanas; Kaunas: Naujasis lankas, 2012), Narkomanas per prievartį (romanas; Kaunas: Naujasis lankas, 2013), Liūdesio juostų rašytojas (romanas; Kaunas: Naujasis lankas, 2017), Marta (romanas, neišleista), Akmens sielos perskėlimas (noveletės, neišleista), Sunkūs prisiminimai (apsakymai, neišleista). 

 

Rubrika Naujos knygos, leidiniai yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-01-01 11:23
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media