2024 m. kovo 29 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Naujoje knygoje - Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos 20-metis

2016-11-25
 
Iš kairės į dešinę: LŽS nariai Rasa Liutkuvienė, Daiva Červokienė, Alvydo Valenta, Raimondas Polis, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininkas Sigitas Armonas ir žurnalistė Gema Patribonienė

Iš kairės į dešinę: LŽS nariai Rasa Liutkuvienė, Daiva Červokienė, Alvydo Valenta, Raimondas Polis, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininkas Sigitas Armonas ir žurnalistė Gema Patribonienė

 

 Daiva Červokienė

 

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje pristatyta LŽS Vilniaus skyriaus nario Alvydo Valentos sudaryta  knyga „Prikelti atmintį: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga 1996-2015 m."

Susitikime Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininkas Sigitas Armonas ir jo pavaduotoja Ramunė Balčikonienė akcentavo, kad šis leidinys, pratęsiantis V.V. Toločkos pasakojimą „Lietuvos aklųjų organizuotos veiklos 70-metis: faktai ir datos", nuosekliai, metai po metų atskleidžia organizacijos veiklą. Visi 20 organizacijos gyvavimo metų pristatomi keturiais išskirtiniais, įsimintinais įvykiais, faktais. Knygos viršelis turi paslapčių: Brailio raštu užrašytą santrumpą „LASS", kurią galima pamatyti tik pavertus knygą ir skirtingumo ryškumo nuotraukas apskritimuose, kurios simbolizuoja skirtingą žmonių regėjimą.

Į renginį susirinkusiems žurnalistams A. Valenta sakė pasiūlymą parengti šią knygą priėmęs labai entuziastingai, apie 20 LASS veiklos metų rašęs dvejus metus - sau buvo iškėlęs užduotį  metus aprašyti per mėnesį pervertus LASS nutarimus, metraštį,

Knygos moto - žadinti atmintį, priminti praeitį, nefiksuojant visų įvykių labai kruopščiai, o tik apžvelgiant reikšmingiausius, turinčius išliekamąją vertę, įdomius ne tik akliesiems ir silpnaregiams, tekstu ir nuotraukomis tarsi brėžė punktyrus, gaires, kurie žadintų atmintį, neleistų įvykiams nugrimzdi į užmarštį.

Leidinio sudarytojas sakė nemėgstąs monologų,-  dialogai, polifoninis kalbėjimas jam daug įdomesni, todėl pasakojimą paįvairina ištraukos iš spaudos, silpnaregių pasisakymai.

Kaip dėl aštrių kampų - piketų, kaltinimų piktnaudžiavimu? A. Valenta sakė siekęs laikytis intelektualaus sąžiningumo, pastebėdamas, kad pasakoti nenublizgintą istoriją - ir žmogaus, ir organizacijos stiprumo ženklas. Vadovavęsis ir kita nuostata - netylėti, jei apie žmogų, instituciją gali pasakyti ką nors gražaus.

Skaičiusieji knygą žurnalistai pastebėjo, kad šis enciklopedinis leidinys nustebino netradiciniu pasakojimo būdu, faktografijos ir emocionalumo derme, parodytu tų metų įvykiuose dalyvaujančiu žmogumi, puikiomis nuotraukomis.

Renginyje pristatyta ir Lietuvos aklųjų choro „Feniksas" DVD, kalbėta apie apakusio žmogaus išgyvenimus ir LASS organizuojamą socialinę reabilitaciją, kitus vykdomus unikalius projektus.

Iš susitikimo skirstėmės suvokę: LASS turi daug patirties padėti, kad apakusio žmogaus gyvenimas netaptų vien juodas. 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-11-26 09:25
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media