2024 m. balandžio 25 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Nauja ir ypatinga leidyklos „Trys žvaigždutės“ knyga: Julija Miliūtė „Kaip svajonė virsta realybe. Iš emigrantės gyvenimo“

2018-02-05
 

Jeronimas Laucius,
rašytojas, LŽS narys

 

Leidykla „Trys žvaigždutės" išleido Julijos Miliūtės naują knygą „Kaip svajonė virsta realybe. Iš emigrantės gyvenimo". Tai trečioji Autorės knyga. Ši knyga, kaip ir pirmos dvi knygos - tai jos gyvenimas emigracijoje.
Julija Miliūtė gimė 1961 m. Lazdijų rajone, Giraitės kaime. Mokėsi Šventežerio vidurinėje mokykloje, vėliau Kauno Maisto pramonės technikume. 1983 metais, gavusi darbą pagal specialybę, grįžo į Alytų. Netekus mėgiamo darbo, 2000 metais Julija išvyko į Angliją. Ten, dirbdama žemės ūkio darbus, o vėliau „Mango" kompanijoje, ji mintimis visada buvo Lietuvoje. Julijai rašymas buvo tarsi pokalbiai su vaikais, artimaisiais bei draugais, kurie tuo metu buvo ir toli, bet kartu ir labai arti. Taip 2015 metais atsirado jos pirmoji knyga „Ar braškės virsta ferarias?", o 2016 metais antroji - „Kodėl aš vis dar ten?".
Autorė rašo: „Ši, trečioji, knyga, tai tarsi įrodymas, kad nieko nėra neįmanomo - reikia tik veikti ir nugalėjus vidines baimes kurti savo gyvenimą.
Kaip rašiau pirmoje savo knygoje „Ar braškės virsta ferariais?", nepaisant to, kad Lietuva dar tuo metu nebuvo ES narė, į Angliją atskridau lėktuvu visiškai legaliai. Aišku, su turistinės vizos spaudu pase. Tai reiškė, kad neturiu teisės dirbti, galiu tik atostogauti. Bet man, kaip ir daugeliui kitų emigrantų, toks spaudas nieko nereiškė. Svarbiausia buvo patekti į šią šalį, o visa kita jau priklauso nuo tavęs pačios, kaip ir kur sugebėsi įsidarbinti bei išgyventi. Įsidarbinti pavyko gan greitai.
Tik tas darbas buvo su baime, vis besižvalgant pro petį, ar neseka tavęs imigracinė policija. Visus vargus ir džiaugsmus, kuriuos patyriau svetur, aprašiau pirmoje knygoje.
Mano vaikams tuo metu buvo sudėtingas laikotarpis - pati paauglystė, pats brendimas ir ieškojimas savo vietos po saule. Sunku buvo tiek man, tiek ir jiems.
Antroje knygoje „Kodėl aš vis dar ten?" rasite aprašytus mano gyvenimo ir vaikų likimų pasikeitimus, Lietuvai įstojus į ES. Blaškymasis tarp dviejų šalių jau buvo daug linksmesnis ir ne toks varginantis. O ir dirbome be jokios baimės. Jau galėjau rinktis tuos darbus, kurie daugiau pelningi, arčiau širdies. Laimė yra tai, kad gali dirbti, kurti, realizuoti save nieko nebijant. Tu įgauni pasitikėjimo savo jėgomis ir pajunti, kaip gera kvėpuoti atvira krūtine. Žmogui labai svarbu būti reikalingam, pripažintam ir laisvam. Kaip gera gyventi ir džiaugtis pasauliu, kuris tave supa, garsiai. Taip, taip - garsiai. Garsiai reiškiant mintis, džiaugsmą ar liūdesį. Kvatotis, kalbėtis, spręsti visus su būstu susijusius klausimus, lankytis pas gydytoją nieko nebijant, nesidairant į šalis ir neieškant pašnekovo akyse įtarimo, kad tavimi nepasitiki, nes tu esi nelegalus. Kas tą jauseną buvo išgyvenęs, tai tikrai gerai supras, kokia svarbi yra žmogui laisvė gyventi garsiai.
Didelio atsitiktinumo dėka gavau tokį darbą, kurį mačiau tik svajonėse. Vaikai irgi daug kartų paragavo emigranto duonutės ir visiškai nesiskundė - skalsi ji buvo.
Šioje knygoje, gerbiamas skaitytojau, rasite trečiąjį mano gyvenimo etapą svetur, tai jau ne tik darbas, bet ir pramogos, pasaulio pažinimas ir išgyventas ilgesio jausmas. Malonios kelionės per mano patirtus gyvenimo vingius."
Autorės knyga mūsų leidyklai yra ypatinga jau vien tuo, kad pirmą kartą ją išleidome nei karto nesusitikę su Autore, nepasikalbėję net telefonu. Viską sprendėme vien elektroninių laiškučių pagalba. Štai ką reiškia naujos technologijos!
Knygą verta skaityti ne tik tiems, kurie emigravo ar ruošiasi emigruoti, bet ir visiems, kurie nori geriau pažinti šiandieninę situaciją, žmogaus galimybes, jo vidinį pasaulį.
Leidykla „Trys žvaigždutės" turi didelę patirtį leidžiant autorines knygas. Mūsų autoriai yra ir pripažinti rašytojai, ir tie, kurie pirmą kartą peržengė leidyklos slenkstį. Neseniai išleidome prof. Onos Voverienės knygas „Dalia Grybauskaitė - Tautos Prezidentė" ir „Lietuvos aidas" - Tautos mokykla", Jono Mažinto „Žmogus ir dangus", Zitos Januškytės „Gyvenimo upė", kolegos Alfonso Kairio parengtą knygą apie LŽS Senjorų klubą "Vilniaus senjorų žurnalistų klubas" ir kitas. Ruošiame spaudai Stasio Svetlausko knygą „Gyvenimas be pėdsakų nepraeina", 89-ių metų autorės Janinos Rimkevičiūtės atsiminimus „Pajotijų ir Voniškių krašto kaimų ir žmonių likimai" ir kt.
J. Miliūtės knyga jau pasiekė Angliją. Džiugu, kad Autorė ją galės pristatyti lietuvių bendruomenei per Vasario 16 šventę. Ir aš turiu viltį apsilankyti pas mūsų išeivijos kūrėjus. Sėkmės Autorei ir visiems jos skaitytojams.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-02-05 15:32
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media