2018 m. rugsejo 22 d., Šeštadienis

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Mažoji hidroenergetika – didelė sėkmė

2017-10-10
 
 

Išleista nauja Lietuvos hidroenergetikų asociacijos knyga „Mažoji hidroenergetika". Ją išleido leidykla „Trys žvaigždutės", kuriai vadovauja LŽS narys Jeronimas Laucius. Sunku ir patikėti, kad mūsų palyginus nedidelėje lygumų valstybėje veikia net 96 mažosios hidroelektrinės, kurios dieną naktį gamina elektros energiją, nenaudodamos jokio kuro, neteršdamos gamtos, o prie užtvankų sukurti tvenkiniai tampa puikiomis relaksacinėmis zonomis.

Kaip knygoje rašo Lietuvos hidroenergetikų asociacijos prezidentas Alfredas Sabaliauskas, 1990 m. Lietuvai atgavus nepriklausomybę didelis dėmesys buvo skiriamas atsinaujinančiai energetikai. Atsirado noras sukurti energetiškai nepriklausomą valstybę. Hidroenergetikų, mokslo atstovų, verslininkų entuziazmas ir lėmė, kad praktiškai nuo nulio Lietuvoje buvo atstatytos ar naujai pastatytos arti šimto mažųjų hidroelektrinių. Nuo 1992 metų elektros energijos gamyba mažosiose hidroelektrinėse padidėjo 4 kartus - 1992 metais jos buvo pagaminama 19 mln. kWh, o dabar ji artėja prie 100 mln. kWh. Svarbu ir tai, kad tokiu būdu apie 70 tūkst. tonų sumažinamas anglies dvideginio išmetimas į atmosferą. Didelė nauda, kad to elektros energijos kiekio nereikia pirkti iš kitų šalių, o pinigai už pagamintą hidroenergiją lieka Lietuvoje.

Šiame versle sukurtos mažiausiai 500 darbo vietos, kartu su rangovais ir kitais aptarnaujančiais šeimų nariais iš to gyvena apie 2000 žmonių. Hidroenergetikai per metus sumoka valstybei apie 3 mln. Eur mokesčių.

Mūsų hidroelektrinės ir darbo vietos yra regionuose, kur sunkoka surasti darbo. Tokiu būdu padedame spręsti ir socialinius klausimus. Mes finansuojame naujų jaunų specialistų studijas, ruošiame savo darbuotojams pamainą.

Knygos sutiktuvės įvyks spalio 11 d. 12 val. AB „Lietuvos energija" Energetikų salėje (Juozapavičiaus 13).

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-10-10 10:17
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media