2019 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Dokumentų rinkinio „Lietuvos vyriausybių 1918–1920 metų posėdžių protokolai“ sutiktuvės

2019-01-11
 
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje sausio 16 d. 17 val. (Valstybingumo erdvė, II a.) bus pristatomas dokumentinis rinkinys, kuris parengtas kaip nuotykių romanas, perteikiantis valstybės sukūrimą nuo nulio. Profesorių Alfonso Eidinto ir Raimundo Lopatos parengta knyga „Lietuvos vyriausybių 1918-1920 metų posėdžių protokolai" atskleidžia, kaip nuo nulio realiai buvo kuriama Lietuvos valstybė, kaip vos pradėjusi veikti ir periminėti valdžią iš Vokietijos okupacinės administracijos ji buvo priversta pasitraukti nuo agresorių Rusijos bolševikų iš Vilniaus į Kauną ir iš karto laikinojoje sostinėje ėmėsi būtiniausių gynybos ir ekonominės plėtros darbų.
Pirmą kartą skelbiami vyriausybių posėdžių protokolai ne tik atskleidžia, iš kokio vargo pakilome, - tai jaudinanti, Lietuvos kūrėjų veiklą iškelianti ir įprasminanti šiandienos gyvenimą istorija, kurioje nesunkiai galima atsekti, kaip po karo keliasi Lietuva, kaip tarptautinėje plotmėje randasi naujas tarptautinių santykių objektas, o kiekvienas puslapis pasakoja apie tai, kaip Lietuvos valstybė atgimė savo ekonomikos, diplomatijos, karybos ir kultūros kūryboje.
Kaip teigia vienas dokumentų rinkinio sudarytojų dr. A. Eidintas, „Vyriausybės posėdžių užrašai - autentika, ateinanti iš šimtmečio senumo kasdienybės, kai atsiskleidžia asmenybės, stovėjusios prie nepriklausomos valstybės kūrimo ir reikalingiausių sprendimų priėmimo bei įgyvendinimo. Tai tikrai nėra vien tik sausi dokumentai."
Rinkinys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui, tačiau tai ne tik proginė knyga, ji gali tapti parankine kiekvienam istorikui, teisininkui, lituanistui - mokslininkui, dėstytojui ir studentui, mokytojui ir gimnazistui ir visam gausiam, vis didėjančiam Lietuvos istorijos mėgėjų būriui. Dokumentų rinkinio leidybą parėmė UAB koncerno MG BALTIC įsteigtas Vasario 16-osios fondas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Pirmosios Vyriausybės narių klubas.
Dokumentinio rinkinio sutiktuvėse dalyvaus knygos sudarytojai profesoriai A. Eidintas ir R. Lopata, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro Mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė. Renginio vedėjas dr. Algimantas Kasparavičius.
Partneriai ir rėmėjai Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, UAB koncerno MG BALTIC įsteigtas Vasario 16-osios fondas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Pirmosios Vyriausybės narių klubas.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-01-11 14:04
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media