2018 m. spalio 22 d., Pirmadienis

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Prienų rajono savivaldybė kartu su LŽS teiks M. Šalčiaus premiją

2017-12-27
 
Sutartį pasirašė Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Sutartį pasirašė Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Linas Senkus

LŽS narys 

 

 

„Brolau, aš pašvenčiau savo jėgas šalies švietimui ir laisvei, bet mažai padariau. Tęsk tu toliau mano darbą", - kažkada šiuos žodžius ištarė Matas Šalčiaus, lyg priesaką mums. Šis garsus tarpukario visuomenės veikėjas, keliautojas, rašytojas ir žurnalistas savo tik penkiasdešimties metų gyvenimą skyrė dviem pagrindiniams dalykams - Lietuvos vardo garsinimui ir kelionėms. Jis - idealistas, paaukojęs savo asmeninį gyvenimą vardan pasaulio pažinimo. 
M. Šalčius gimė 1890 m. rugsėjo 20 dieną Čiudiškių kaime, Klebiškio valsčiuje, Marijampolės apskrityje, mokėsi Marijampolės, dabartinėje Rygiškių Jono gimnazijoje, kuri išugdė daug garbingų ir iškilių asmenybių. Išspausdinęs pirmąją savo apysaką, paskatintas Gabrielės Petkevičaitės, pradėjo sistemingai rašyti straipsnius laikraščiams, mokėsi „Saulės" kursuose Kaune, mokytojavo įvairiose Lietuvos vietovėse. Vėlesnė M. Šalčiaus biografija plati ir marga: tai žurnalisto ir redaktoriaus, lektoriaus ir direktoriaus, pirmininko ir sekretoriaus, vedėjo ir įvairių sąjungų įkūrėjo, Vilniaus ir Klaipėdos krašto vadavimo iniciatoriaus, klubų steigėjo ir pripažinto rašytojo darbas. Tačiau labiausiai jį traukė kelionės, tikrasis jo pašaukimas. Taip pat ir pasakoti kitiems apie regėtas svetimas šalis ir kelionėse sutiktus žmones. M. Šalčių geriausiai žinome kaip tarpukaryje leistos šešių dalių „Svečiuose pas 40 tautų" knygos autorių. Už ją rašytojas 1936 metais gavo Spaudos fondo įsteigtą premiją. Ši knyga tapo to meto bestseleriu, o autorius populiarus ne tik Lietuvoje, tačiau ir tarp užsienio lietuvių. Sovietmečiu ši knyga buvo gerokai cenzūruota ir išleista sutrumpinta. Apie M. Šalčių prof. Česlovas Kudaba yra pasakęs: „... Tai fenomenas mūsų kultūros istorijoje, kuriuo reikia didžiuotis".
Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su Biržų rajono savivaldybe teikia Antano Macijausko premiją, šio konkurso tikslas - apdovanoti žurnalistą už geriausius žurnalistikos darbus (straipsnius, publikacijas, televizijos ir radijo laidas, paskelbtas visuomenės informavimo priemonėse per kalendorinius metus) arba iniciatyvas (įvykdytas per kalendorinius metus), ugdančias pilietinį patriotizmą, nacionalinio pasididžiavimo jausmą, meilę valstybinei kalbai ir nacionalinei kultūrai.
Dabar ir Prienų rajono savivaldybė kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga teiks garbingą M.Šalčiaus apdovanojimą. Susitarimas dėl šios premijos buvo iškilmingai pasirašytas baigiantis 2017-iesiems metams. Jį savo parašais sutvirtino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. M. Šalčiaus premija yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos metinė premija, skiriama žurnalistui, už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, foto, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika, paskelbtus per kalendorinius metus.
M. Šalčiaus premija dabar garsins šio Prienų krašto sūnaus vardą, tuo pačiu ir žemę, dovanojusią jį ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui.

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-12-27 13:02
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

AMANDA AFREDO

2017-12-31 16:43

paskola! paskola !! paskola !!!
Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas visą gyvenimą. Mes siūlome visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolų konsolidavimas ir daug daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? Nepamirškite, kad esame čia, kad visas savo finansines problemas padarytų praeityje. Mes skolinome lėšas asmenims ir įmonėms, kuriems reikalinga finansinė parama 2%. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą.
Tada atsiųskite mums el. Laišką: (amandaafredoloan42@gmail.com) kreiptis dėl paskolos

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media