2019 m. balandžio 18 d., Ketvirtadienis

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Kviečiame teikti pretendentus Česlovo Milošo premijai

2018-04-11
 
Česlovas Milošas

Česlovas Milošas

 

Vadovaudamasi Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 30 d. sprendimu Nr. TS-270 „Dėl Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos konkurso nuostatų tvirtinimo" Kėdainių rajono savivaldybės administracija skelbia Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos konkursą.

Premija skiriama siekiant skatinti gilintis į Česlovo Milošo asmenybės bei kūrėjo vertybes ir idėjas, tyrinėti bei puoselėti jo kūrybą, Lietuvoje bei užsienyje garsinti Kėdainių krašto kultūros, paveldo išsaugojimo, švietimo bei kitų sričių pasiekimus Lietuvos Respublikos, o už ypatingus nuopelnus  ir užsienio šalies asmeniui ar asmenų grupei, už pastarųjų 5 metų veiklą ir kūrybą.

Premija skiriama už:

1. Kėdainių krašto istorijos tyrinėjimą bei jos populiarinimą visuomenėje, mokslinėje literatūroje bei žiniasklaidoje;

2. Kėdainių krašto etninės kultūros, kultūros paveldo istorinės ir tiriamosios medžiagos kaupimą, informacinę sklaidą visuomenėje, mokslinėje literatūroje bei žiniasklaidoje;

3. profesionalių kūrėjų/autorių grožinės literatūros ar eseistikos kūrinius (knygas), humanitarinius kūrinius, skirtus Česlovo Milošo kūrybai, ir jo kūrybos vertimus;

4. vaizduojamojo meno bei muzikos kūrinius, sukurtus ir viešai pristatytus Česlovo Milošo kūrinių motyvais ar paremtus kūrybos/filosofijos idėjomis, parengtas autorines parodas, skirtas jo kūrybai ar asmenybei, Kėdainių kraštui;

5. straipsnių ciklą, pristatantį Kėdainių miesto ir/ar rajono kultūros, paveldo išsaugojimo,  švietimo bei kitų sričių pasiekimus Lietuvos ar užsienio spaudoje;

6. nuopelnus, tyrinėjant Lietuvos ir kitų istorinės Abiejų Tautų Respublikos šalių (Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos) istoriją, plėtojant santykius ir bendradarbiavimą.

 

Pretendentus Premijai gauti gali pristatyti visi Lietuvos Respublikos piliečiai ir Lietuvos Respublikoje veikiantys juridiniai asmenys.

Pretendentai pristatomi raštu, nurodant jų vardus, pavardes ir kontaktinius duomenis. Rašte-rekomendacijoje aprašoma pretendento veikla bei pasiekimai, pridedamos darbų kopijos ar aprašai, vaizdo ir/ar garso įrašai.

Raštas-rekomendacija, pristatantis pretendentą, pateikiamas tiesiogiai ar siunčiami paštu Kėdainių rajono savivaldybės administracijai (J. Basanavičiaus g. 36, Kėdainiai, 101 kab.) iki balandžio 30 d. Siunčiant raštą paštu ant voko turi būti užrašyta: Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos konkursas.

 

Atsakingas asmuo:

Kęstutis Stadalnykas

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos

Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas

Tel. (8 347) 69 575, +370 682 63 669

kestutis.stadalnykas@kedainiai.lt

www.kedainiai.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-04-11 11:46
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media