2019 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Sporto renginiai

*print*

Archyvas :: „Stiliuje“ – nauja sporto žurnalistės Laimos Janušonytės laimė be televizijos

2018-12-15
 
Laima Janušonytė

Laima Janušonytė

Virginija Bunevičiūtė
 
30 metų televizijoje, užtrenktos durys ir dideli gyvensenos pokyčiai. Žinoma sporto žurnalistė Laima Janušonytė dingo iš viešumos, sutiko meilę ir jau septynerius metus gyvena Vokietijoje. Kaip visa tai atsitiko, ji atvirai pasakoja LRT „Stiliuje".
Iki šiol patys maloniausi prisiminimai - iš daugiau kaip 30 darbo metų televizijoje, kur Laima Janušonytė-Steinhoff buvo puikiausiai pažįstama kiekvienam sporto gerbėjui. Žinių reporterė, laidos vedėja, ne vienerių Olimpinių žaidynių komentatorė. Įdomių istorijų Laimos gyvenime nors vežimu vežk. Ir ji neslepia - taip buvo ir dėl to, kad ji - moteris.
Laima prisimena, kaip kartą baigėsi „Formule 1" Barselonoje, su operatoriumi ji pažiūrėjo varžybas gyvai, vadybininkas sako - bus interviu su Davidu Coulthardu, galėsit pasidaryt. O po to neliko laiko, sako - ne, interviu bus tik visiems bendras, viena minutė. Operatoriui sakau - įsijunk kamerą, pasiruošk, aš einu prie jo, tu - paskui ir filmuok. Negaliu kitaip, niekada sau neatleisčiau, kad to nepadariau. Ir ateinu prie Davido Coulthardo, užduodu klausimą, o jis negali pasakyti man, moteriai, „ne",- su šypsena prisimena Laima, nesyk mačiusi didžiausių sporto žvaigždžių.
Tačiau vieną dieną viso to neliko. „Kurti sporto laidas, dalyvauti, kalbėtis, kalbinti sportininkus man labai patiko, nes tai atitiko mano būdą. Aš nemoku net ramiai vaikščioti, visur lekiu, skubu, man viskas įdomu. Aš nedirbau, aš gyvenau televizijoje, tai buvo mano antri namai", - darbo džiaugsmo akimirkas televizijoje Laimos pasakojime keičia liūdesys, prisiminus aplinkybes, privertusias palikti mylimą veiklą.
„Visai nesiruošiau išeiti iš televizijos, kuri yra mano meilė, tačiau taip sutapo aplinkybės, kad teko išeiti. Nervai ir sveikata man brangesni", - mįslingai užsimena žurnalistė, dėl nesutarimų su vienu iš tuometinių vadovų prieš keletą metų buvusi priversta trinktelėti durimis.
Tačiau gyvenimas žinomai moteriai buvo dosnus ir vėl pateikė siurprizų. Vos dingusi iš ekrano ir baigusi sporto žurnalistės karjerą televizijoje, Laima Janušonytė ištekėjo už vokiečių verslininko ir apsigyveno Vokietijoje, nedideliame Amekės miestelyje.
„Iš karto noriu visiems pasakyti, kad mano vyras Uwe yra mano bendraamžis, netgi šiek tiek jaunesnis ir nėra jis ypač turtingas. Nes kai ištekėjau ir niekam viešai neskelbiau jokios informacijos, tai kažkur perskaičiau, kad Janušonytė susirado ir ištekėjo už labai turtingo senuko", - kvatojasi Laima ir prisimena meilės iš pirmo žvilgsnio istoriją bei pažinties vakarą, nulėmusį tolesnį jos gyvenimą.
Ar dabar, po septynerių bendro gyvenimo metų su Uwe, Laima jaučiasi laiminga ir iš ko susideda jos nauja gyvenimo kokybė? Apie tai buvo išskirtinis susitikimas su Laima Janušonyte-Steinhoff - kuris vyko gruodžio 15 d. „Stiliuje" su Violeta Baubliene per LRT TELEVIZIJĄ. Dabar jį galima pažiūrėti ir portale LRT.LT.

 

 
Iš spaudai ruošiamos "Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos":
 
Janušonytė -Steinhoff Laimutė *1959 01 02 Radviliškis, sporto žurnalistė, televizijos laidų vedėja, prodiuserė. 1977 baigė Radviliškio 2 vidurinę mokyklą, 1982 - VU (žurnalistiką). 1980-2011 dirbo nacionaliniame Lietuvos radijuje ir televizijoje (dabar LRT). 1980-81 laidos užsienio lietuviams išleidėja, redaktorė. 1981-82 savaitraščio "Kalba Vilnius" redaktorė. 1982-84 TV Vaikų ir Jaunimo redakcijoje. 1984-85 "Telefilmo" redaktore. 1985-2011 Sporto redakcijos redaktorė, laidų vedėja, vyriausioji redaktorė, prodiuserė. Kūrė laidas "Sporto studija", "Sporto arenoje". LŽS narė nuo 1988. Vadovavo Lietuvos televizijos grupei keliose olimpinėse žaidynėse. Dirbo Atlantos (1996) , Nagano (1998), Sidnėjaus (2000), Atėnų (2004), Turino (2006), Pekino (2008), Vankuverio (2010) vasaros ir žiemos olimpinėse žaidynėse. Dirbo pasaulio lengvosios atletikos, pasaulio futbolo čempionatuose, įvairiuose Europos čempionatuose . Sukūrė filmą "Sidnėjus 2000". 2004-12 LIetuvos sporto federacijų sąjungos tarybos narė. 2004-13 Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentė, garbės prezidentė (nuo 2013). 2005-17 Tarptautinės sporto žurnalistų federacijos (AIPS) viceprezidentė. Buvo pirmoji moteris viceprezidentė AIPS istorijoje. 2014-17 AIPS moterų komisijos pirmininkė. Dalyvavo ir skaitė pranešimus apie moterų dalyvavime sporte, sporto žurnalistikoje Azerbaidžiane, Irane, Malaizijoje, Katare, P. Korėjoje. AIPS garbės narė (2017). KKSD Sporto garbės kryžius (2009), LTOK "Olimpinė žvaigždė" (2009) ir medalis "Už nuopelnus olimpizmui" (2014). Pav.
Vytautas Žeimantas

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-12-17 11:21
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media