2018 m. gruodžio 13 d., Ketvirtadienis

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Spaudos konferencija: partizano Adolfo Ramanausko – Vanago palaikų paieška

2017-12-07
 

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Vilniaus universitetas kviečia į spaudos konferenciją, kurioje praneš, kaip vyksta vieno iš partizaninio pasipriešinimo vadų Adolfo Ramanausko - Vanago palaikų paieška. LR Seimas 2018 metus paskelbė Adolfo Ramanausko - Vanago metais.
Spaudos konferencija įvyks penktadienį, gruodžio 8 d., 10 val. Tuskulėnų memoriale (Žirmūnų g. 1F), Konferencijų salėje.
Spaudos konferencijoje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras patvirtins, kad Vilniuje, Našlaičių kapinėse, užkasti 1956 m. - 1969 m. Lukiškių ir Vilniaus KGB kalėjimuose sušaudyti asmenys. Dalis palaikų prieš užkasant buvo paveikti cheminėmis medžiagomis.
Pagal turimus duomenis, tuo laikotarpiu Lukiškių ir KGB kalėjimuose nužudyti 206 žmonės. Manoma, kad Našlaičių kapinėse gali būti užkasti garsūs partizanai Adolfas Ramanauskas - Vanagas, Pranciškus Prūsaitis - Lapė, Juozas Streikus - Stumbras, paskutinis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis - Siaubūnas ir kt.
Spaudos konferencijoje LGGRTC ir VU mokslininkai papasakos apie 2017 metų tyrimus, kaip buvo surinkta svarbi informacija, kaip vyksta archeologiniai tyrimai, kaip nustatomos palaidotų asmenų tapatybės, parodys vaizdinę medžiagą, atsakys į klausimus.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras


Kontaktinis asmuo
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras
Dalius Stancikas tel. 8612-60604, dalius.stancikas@genocid.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-12-07 18:34
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media