2019 m. sausio 21 d., Pirmadienis

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Žurnalisto Juozo Šalkausko kaklaraiščių paroda Pagėgių kultūros centre

2018-06-10
 
Juozas Šalkauskas

Juozas Šalkauskas

Kiekvienai progai - kitas kaklaraištis, o skirtingų progų gali būti gerokai per 1600, nes tiek kaklaraiščių yra Juozo Šalkausko kolekcijoje. 
Juozas Šalkauskas - Lietuvos žurnalistas, redaktorius, fotografas, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas, kaklaraiščius kolekcionuoja apie 50 metų. Jis du kartus apdovanotas Lietuvos Gineso rekordų knygos diplomais, už didžiausią proginių kaklaraiščių kolekciją ir kaip sunkiausio Lietuvoje kaklaraiščio savininkas. 
Juozo Šalkausko kaklaraiščiai suskirstyti šiomis temomis: miestai, šalys, personalijos, profesijos, reklama, mašinos, žvejyba, hobi, kalėdiniai, muzika, sporto ir t.t. 
Kolekcijoje puikuojasi kaklaraištis su Donaldo Trampo giminės anspaudu, metalinis, molinis kaklaraištis, medinis, kurį padovanojo žentas, veidrodinis, gintarinis, kuris surištas iš 888 unikaliai apdirbtų karoliukų ir begalės kitų, kurie išskirstyti į beveik 85 temas.
Pagėgiuose demonstruojama 20 temų, 100 kaklaraiščių. Betarpiškai su publika bendraujantis Juozas sužavėjo savo aistra kaklaraiščiams, skaitomomis eilėmis Tėvui, Lietuvai ir gražiais prisiminimais apie Pagėgių kultūros centro pastato atidarymą: „būtent mes su Svetlana 2012 metais atidarėme „bromą" į šį pastatą, kitaip tariant vedėme atidarymo ceremoniją."
Parodos metu J. Šalkauskas ne tik demonstravo kaklaraiščius, bet pasakojo visas plonybes susijusias su jais: ar teisingai kaklaraištis pasiūtas, ar tinkamoje vietoje uždėtas logotipas. Kitaip tariant, Juozas Šalkauskas fenomenalus kaklaraiščių, jų mados, paskirties ir visų reikalų susijusių su jais žinovas ir dizaineris. Juozas pats sukūręs ne vieną proginį kaklaraištį, tarp jų ir kaklaraištį Lietuvos šimtmečiui. Ne veltui giminės, draugai ragina Juozą parašyti knygą apie kaklaraiščius. Šiam sumanymui pritarė ir parodos dalyviai, nes kiekvienas kaklaraištis - atskira istorija nuo jo patekimo į Juozo rankas iki linksmiausių istorijų jį dėvint įvairiausių renginių metu.
Už apsilankymą Pagėgiuose ir puikų pristatymą pagėgiškiai taip pat atsidėkojo kaklaraiščiais, kuriuos į renginį atsinešė pagėgiškė Danutė Kasnauskienė. Jų vertę Juozas dar nustatinėja. O štai vieną proginį kaklaraištį kolekcionierius įsigijo Pagėgiuose. Pasak Juozo, tai puikus sporto temos, (golfo) kaklaraištis su reta užrišimo technika. O sporto ir kalėdinių kaklaraiščių temos pas Juozą kolekcijoje yra gausiausios.
Muzikiniais intarpais renginį puošė Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos solistai Rokas Kondrotas, Paulius Šimkus ir Matas Ragauskas, (mokytoja Regina Pilkionienė). Pagėgiuose kaklaraiščių paroda buvo 23-oji. Paroda veiks iki birželio 25 dienos, tad maloniai kviečiame aplankyti parodą.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-06-10 11:09
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Taip

2018-06-21 12:23

Prie gero kaklaraiščio tinka gero gerimo stikliukas

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media