2024 m. balandžio 19 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Tarptautinis pleneras, skirtas M. K. Čiurlionio 140 metinėms

2015-11-03
 
Žinoma dailininkė ir animacinių filmų kūrėja Ieva Bunokaitė

Žinoma dailininkė ir animacinių filmų kūrėja Ieva Bunokaitė

 

Vytautas Žeimantas

 

Druskininkuose įvyko tarptautinis pleneras, skirtas M. K. Čiurlionio 140 metinėms. Dalyvavo menininkai iš įvairų šalių. Iš Latvijos - Maija Jakoviča, Valerijus Baida ir Sabine Jaundaldere, iš Izraelio - Ella ir Barisas Karavanovai, iš Baltarusijos -Olga Shcherbinska, iš Lenkijos - Kristina Vantuch ir Anna Greszczinska - Novinska. Lietuvą plenere atovavo vilniečiai dailininkai Ieva Bunokaitė, Genovaitė Skrubulienė ir Ričardas Šileika. Pleneras vyko dešimt dienų. Menininkai kūrė, kiekvienas savitam stiliuje. Paskutinę plenero dieną buvo surengta paroda Druskininkų gyventojams ir jų svečiams.

"Visada labai smagu vykti į plenerus. Tai puiki galimybė visą laiką skirti tik kūrybai, - sako žinoma dailininkė ir animacinių filmų kūrėja Ieva Bunokaitė. - Druskininkų pleneras - šiais metais man antras. Birželio mėnesį dalyvavau panašiame plenere Lenkijoje, Sanoko mistelyje. Ir vienas, ir kitas pleneras kūrybine prasme buvo naudingi. Kalbant apie Druskininkus -tai puikus pleneras, na,  ir oras buvo kaip vasarą, šilta, be lietaus. Man tai labai svarbu, kad kuo daugiau galėčiau padirbėti gamtoje. Plenero metu visada stengiuosi tapyti iš natūros. Plenero organizatoriai pasistengė sudaryti galimybę, kad menininkai pamatytų, susipažintu ir su apylinkėse esamais įdomiausiais objektais. Pasitvirtino sena taisyklė - geriau vieną kartą pamatyti, negu dešimt kartų girdėti. Dalyvaujant Druskininkų plenere, man buvo metų atradimas - Liškiavos vienuolyno architektūros kompleksas, prikeltas naujam gyvenimui. Su kolegomis iš Latvijos Maija ir Valerijum pastoviai važinėjom tapyti į Liškiavą. Ir kiekvieną kartą atrasdavom vis naujų motyvų. Iš mano šešių nutapytų paveikslų plenere - keturiuose Liškiavos atvaizdai. Aš, iš tų žmonių, kurie mėgsta keliauti ir labai smagu, kai plenerų metu, Lietuvoje atrandi tokių perliukų kaip Liškiava".

"Pirmą kartą atvykau į Druskininkus. Mane sužavėjo kurorto ,,šarmas". Jo istorija ir šiandiena. Patiko istorinis paveldas, nuo charakteringų senų medinių namelių iki šiuolaikinės modernios architektūros. Tai sukuria savitą miesto veidą. Žavėjo  ir gamta - Nemunas, mums atidengdamas akmenis, šaltiniai, bažnyčios, muziejai, gražus fontanas miesto centre, susižavėjimas ir džiaugsmas žmonių veiduose ir visa tai lydima muzikos. Laiko neužteko viską apžiūrėti," - sako tapytojas iš Latvijos Valerijus Baida.

"Plenero atidarymo dieną, skambėjo M. K. Čiurlionio muzika. Susitikome su žinomu Lietuvos grafiku Broniu Leonavičiumi. Su menininku susipažinome dar Nidos plenere, jo knygos ,,Vilniaus legendos" pristatyme. Dabar Druskininkuose pamatėme iliustracijų originalus. Menininkų pasaulis mažas, - sako Latvijos dailininkė Maija Javiča. - O rugsėjo 22 dieną, M. K. Čiurlionio gimimo dieną - žiūrėjome jo paveikslų reprodukcijas. Aš, jo kūryba žaviuosi nuo jaunystės -vaizdinių savitumu, traukia jo jausmingumas, spalvos trapumas. Būnant plenere, prireikė iš naujo apmąstyti - M. K. Čiurlionio  asmenybės gilumą ir paslaptingumą".

Vykdant plenero organizatorių iškeltą uždavinį, latvių dailininkas Varerijus Baida nutapė M. K. Čiurlionio portretą. Tapytojas mano, kad yra likimų ir išorinis panašumas  su  A. Vrubeliu. Abu mistikai, abu mirė jauni...

 "Įdomu pamatyti ką nutapė kolegos, kas plenere labiausiai patraukė  jų dėmesį, - sako dailininkė Ieva Bunokaitė. - tokie tarptautiniai plenerai praturtina ne tik dailininkus nauja patirtimi, bet praturtėja ir tokių renginių organizatoriai. Plenero dalyviai, išvykdami iš svetingo Druskininkų miesto, paliko po du čia sukurtus paveikslus. Jie papildys kurorte renkamą kolekciją".

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-11-03 11:33
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media