2024 m. balandžio 20 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: CIKLAS „SUSITIKIMAI SU LENKIŠKA KNYGA”. VASARIO RENGINIAI

2019-02-01
 
 

Lenkijos institutas Vilniuje kviečia į susitikimų su lenkiška knyga ciklą. Juose kartu su lenkų ir lietuvių partneriais pristatysime Lietuvos skaitytojams įdomiausius lenkų autorių arba bendrus lenkų-lietuvių leidinius, susijusius su Lietuva bei lietuvių ir lenkų santykiais. Lenkų literatūros Lietuvoje skaitytojai turės galimybę susipažinti su lietuviškais lenkų autorių knygų leidimais, susitikti su lenkų rašytojais, literatūros kritikais, mokslininkais ir vertėjais. Vasarį kviečiame į tokius renginius:

BALTIJOS PEGASAS.  JAUNOJI LENKŲ POEZIJA IŠ VILNIAUS
Vasario 14 d. 18 val.,  Adomo Mickevičiaus biblioteka ( Trakų  g. 10, Vilnius) 

Debiutinių Mirosławos Bartoszewicz, Dominikos Olickos, Krystynos Užėnaitės ir Wiaczesławo Zienkiewicziaus poezijos tomų pristatymas. Tai pirmieji atskiromis knygomis pasirodę Vilniaus krašto literatūros tomai, išleisti Lietuvoje su LR tautinių mažumų departamento parama. Apie jaunuosius poetus papasakos Vytauto Didžiojo universiteto polonistė dr. Halina Turkiewicz, tuo tarpu kūrinius lenkų ir lietuvių kalba skaitys patys autoriai, gitara akompanuos vietiniai muzikantai.
Susitikimas lenkų ir lietuvių kalbomis. Įėjimas nemokamas.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Adomo Mickevičiaus biblioteka 

 

„VILNIAUS ESKIZAI. APIE LITERATURINĘ „ŻAGARŲ" GRUPĘ IR NE TIK
Vasario 19 d. 18 val.
, Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius)
Vasario 22 d. 11 val., Vilniaus knygų mugė,  salė 5.3, Litexpo  (Laisvės pr. 5)

Prof. Tadeuszo Bujnickio knyga „Vilniaus eskizai. Apie literatūrinę „Żagarų" grupę ir ne tik" pristato platų istorinį, filosofinį ir etninį kontekstą (żagarininkų ryšius su lietuvių, baltarusių, žydų, rusų kultūra ir kt.) ir leidžia pajausti specifinę intelektualią anuometinio daugiakultūrio ir daugiakalbio Vilniaus, kuriame skleidėsi Czesławo Miłoszo, Teodoro Bujnickio, Aleksandro Rymkiewicziaus ir kt. kūryba. Knygos, prie kurios leidybos prisidėjo ir Lenkijos institutas Vilniuje, pristatymo vakare prof. Tadeuszui Buinickiui bus įteikta Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto įsteigta Algio Kalėdos premija. Premija skiriama kasmet už reikšmingus pastarųjų dvejų metų Lietuvos literatūros paveldo, lietuvių-lenkų literatūrinių ryšių, komparatyvistikos ir kultūrų sąveikos tyrimus.
Susitikime dalyvaus: knygos autorius prof. Tadeusz Bujnicki, LR kultūros ministras dr. Mindaugas Kvietkauskas, vertėja Danutė Balašaitienė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė Aušra Martišiūtė-Linartienė, A. Kalėdos premijos komisijos pirmininkė Viktorija Šeina, a. a. Algio Kalėdos žmona Laima Kalėdienė.
Susitikimai vyks  lenkų ir lietuvių kalba su vertimu.
Įėjimas į Vilniaus paveikslų galeriją nemokamas. Įėjimas į Vilniaus knygų mugę su bilietais.

Organizatoriai:  Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas, Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos dailės muziejus - Vilniaus paveikslų galerija

 

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS VAIKAMS „TRIJŲ PAVEIKSLĖLIŲ ISTORIJA"
Vasario 22 d.
, 13-15 val. ir vasario 23 d., 13-15 val., Vilniaus knygų mugė, Kūrybinė studija (salė Nr. 4), Litexpo (Laisvės pr.  5, Vilnius) 

Kūrybines dirbtuves vaikams „Trijų paveikslėlių istorija" ves žinoma lenkų iliustratorė Monika Hanulak. Ji yra daugelio prestižinių apdovanojimų Lenkijoje ir už jos ribų (tarp jų - prestižinio Bologna Ragazzi Award w poezijos vaikams kategorijoje už iliustracijas Juliano Tuwimo knygai „Eilėraščiai vaikams") laureatė. Tai pirmoji konkurso istorijoje lenkiška knyga, įvertinta šiuo prestižiniu apdovanojimu. Dirbtuvėse vaikai sužinos, kaip gimsta knygų iliustracijos, pamėgins patys sukurti paveikslėlius ir net grafinius paveikslėlių pasakojimus.
Susitikimas lenkų ir lietuvių kalbomis su vertimu. Įėjimas į Vilniaus knygų mugę su bilietais. 

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Knygų šalis

 

KNYGOS „WITKACY. PLĖŠRŪNIŠKAS PROTAS" SUTIKTUVĖS
Vilniaus knygų mugėje bus pristatyta Lenkijos instituto Vilniuje kartu su Adomo Mickevičiaus ir Witkacy institutais bei leidykla „Aukso žuvys" neseniai išleista knyga „Witkacy. Plėšrūniškas protas". Tai pirmas lietuviškas leidinys, pristatantis Stanisławą Ignacy Witkiewiczių - Witkacy ir jo kūrybą.

  • Filmo „Mistifikacija" (rež. Jacek Koprowicz, 102 min.) peržiūra
    Vasario 23 d. 18 val., Vilniaus knygų mugė, Knygos kino salė, Litexpo (Laisvės pr. 5, Vilnius)

1969-ieji. Studentas Jakubas Lazowskis netikėtai aptinka sensacingą pėdsaką, galintį pakeisti istoriją. Jo stebėjimai rodo, kad Witkacy nenusižudė 1939 m. Atsiranda vis daugiau šios keistos mistifikacijos įrodymų. Witkacy meilužė atneša į antikvariatą iki tol nežinomų savo portretų, kita moteris saugo atvirukus, gautus iš menininko jau po tariamos jo mirties. Viskas byloja, kad didis meistras, provokatorius ir skandalistas tebėra gyvas, mėgaujasi alumi, slapta nužiūrinėja jaunas mergaites, nepadoriai įsakinėja moterims ir kuria nuostabiausią iš menų - melą bei visokeriopas jo atmainas...
Filmą pristatys Helmutas Šabasevičius (Lietuvos dailės akademija). 
Filmas lenkų kalba su lietuviškas subtitrais.  Įėjimas į Vilniaus knygų mugę su bilietais.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, EUNIC Lithuania

  • Knygos „Witkacy. Plėšrūniškas protas" pristatymas
    Vasario 23 d.,  20 val., salė 5.3,  Vilniaus knygų mugė, Litexpo (Laisvės  pr. 5).

Kviečiame į pirmosios lietuvių kalba parengtos knygos apie išskirtinį XX a. pradžios menininką Stanisławą Ignacy Witkiewiczių-Witkacy pristatymą. Leidinyje išsamiai ir visapusiškai pristatoma šio įžymaus menininko kūryba: tekstai, dailės kūriniai ir fotografijos. Knyga, kurios rengimo darbai užtruko daugiau nei metus, turėtų iš arčiau supažindinti lietuvių skaitytojus su kūrėju, kurio šaknys - iš Lietuvos, tačiau apie kurį čia dar taip nedaug žinoma. Ši knyga yra Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio programos dalis, ją iniciavo ir prie jos parengimo prisidėjo Lenkijos institutas Vilniuje, Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje, Witkacy institutas Varšuvoje, o apipavidalino ir išleido leidykla „Aukso žuvys".
Susitikime dalyvaus: Przemysław Pawlak (Witkacy institutas), Vidas Poškus (Vilniaus dailės akademija), Paulius Garbačiauskas (Vilniaus universitetas), leidyklos „Aukso žuvys" ir Lenkijos instituto atstovai.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-02-01 11:37
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media