2024 m. kovo 29 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Svajonės ir gąsdina, ir pakylėja

2020-04-22
 
Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Rapolas Streikus

 

Apibūdinti žodį „svajonė“ nėra paprasta, nes kiekvienas ją įsivaizduoja savaip. Vieniems tai gali būti kažkoks daiktas, kiti tai įsivaizduoja kaip tikslą, treti – kaip žmogų. Sakoma, kad svajonė yra tai, kas vaizduotės sukurta ir mintyse įsivaizduojama. Paprasčiausiai tai mintyse trokštamas dalykas. Jis gali būti ne tik materialus, galima norėti kažko išmokti. Kitu atveju tai gali būti asmenybė, kuri tau patinka. Vaikinams – mergina, o merginai – vaikinas. Svajojimas – tai pirmas žingsnis į sėkmę. Juk nieko neišmoksi nenorėdamas. Tačiau svajonių neužteks. Reikia įdėti darbo norint jas pasiekti. Tai ir yra antras žingsnis siekiant rezultato.

 

Apie savo svajonę man sutiko papasakoti Viltė. „Kai buvau gal aštuonerių, svajojau išmokti groti pianinu. Norėjau gauti pianiną ir paprašiau jo tėvų. Jie sutiko ir padovanojo man jį Kalėdų proga. Buvau labai laiminga.“

 

Savo mintimis apie didžiausią savo svajonę (tikslą) ir jos išsipildymą pasidalijo ir šešiolikmetis vilnietis Einaras. „Taigi, atrodė, kad gyvenime nieko negalėjau pasiekti. Sportas nesisekė, niekas nesisekė, bet po kurio laiko pamąsčiau: o kas, jeigu pradėsiu bėgioti? O kas, jeigu tapsiu toks kaip Usainas Boltas? Ar aš tai sugebėsiu? Štai taip ir prasidėjo mano bėgiojimo karjera. Pradžioje man visiškai nesisekė, daug kritau, daug kas nepavyko. Bet po pirmųjų savo varžybų supratau, kad bėgiojimas tinka man. Kai sužinojau, kad vyks Lietuvos jaunučių čempionatas, užsibrėžiau tikslą – tapti prizininku.“

 

Tada Einaras pradėjo intensyviai treniruotis. Kaip pats sako, „sunkiai ir skausmingai, nes buvau dar „šviežias“. Treneriai iš manęs daug nesitikėjo. Po ilgo laiko ir viso darbo atėjo diena, kai reikėjo bėgti. Tai buvo 200 m distancija, atrodė visai nedaug, bet jaudulio tikriausiai buvo daugiau. Pagaliau sulaukiau savo bėgimo. Atsistojau į startinę poziciją ir supratau, kad kelio atgal nebėra. Štai ir šūvis. Pradėjau bėgti, naudojau visas savo jėgas. Savo bėgime užemiau 2 vietą, o suskaičiavus visus rezultatus, užėmiau 3 vietą. Mano tikslas pasiektas!“.

 

Kaip jau ir minėjau, svajone gali tapti tau patinkantis žmogus ar žmonės. Tokią patirtį yra sukaupusi gimnazistė Kamilė, kurios svajonė susidraugauti su Youtube žvaigždėmis išsipildė. ,,Prieš kurį laiką buvo labai „pasinešusi“ ant socialiniame tinkle Youtube išgarsėjusios trijulės (vardų neminėjo). Nekart bandžiau nuvykti į šių žvaigždžių fanų susitikimus, bet visada atsirasdavo problemų. Visada labai norėjau su jais susitiki ir bent pasisveikinti, kartais net sapnuodavau juos. Maždaug prieš metus vienai merginai iš trijulės reikėjo susitvarkyti nagus, o mano mama yra kosmetologė, todėl parašiau jai. Ji man atrašė, nors to visiškai nesitikėjau. Mes susitarėme ir ji kartu su kita mergina atvažiavo. Buvau šoke, visiškai to nesitikėjau. Daug kas sakydavo, kad šios merginos pasipūtusios ir nedraugiškos, todėl prisibijojau bendrauti. Tačiau jos abi buvo draugiškos ir mes susibendravome. Po šio susitikimo mes pradėjome artimiau bendrauti ir ne kartą susitikome.“

 

Šie pasakojimai įrodo, kad svajonės gali išsipildyti. Kai kurioms pasiekti tereikia noro, kitoms reikia darbo ar drąsos. Daugelis žmonių svajoja, tačiau tai tik lieka jų galvose, nes jie nežino, kaip svajonę iš tikrųjų įgyvendinti.

 

O bandyti įgyvendinti savo svajones reikia, nes jos suteikia gyvenimo džiaugsmo ir sėkmės.

 

 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autoriui 16 m./

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-04-22 18:03
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media